Calcium effervescens, granulat, 200 mg Ca / 5 g, 12 saszetek
3.42 zł

Calcium effervescens, granulat, 200 mg Ca / 5 g, 12 saszetek

Calcium effervescens, granulat, 200 mg Ca / 5 g, 12 saszetek
Ostatnia cena produktu
3.42 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych enzymów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia w organizmie oraz prowadzi do zmniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych.

Skład

200mg Ca2+

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 4 roku życia doustnie 2-3 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty (po uprzednim rozpuszczeniu w 1/3 szklanki wody). Pije się musujący, niezupełnie przezroczysty płyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium effervescens - Calcii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia

Postać:

granulat musujący

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

uzupełnia niedobory wapnia

Wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamania kości), wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych, stanów zapalnych, zapobieganie osteoporozie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 4 roku życia doustnie 2-3 razy dziennie po 5 g granulatu (1 saszetka) rozpuszczone w 1/3 szklanki wody.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia), wzrost poziomu wapnia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zwiększony poziom wapnia we krwi, choroby nerek. Gdy przyjmujesz jednocześnie glikozydy naparstnicy, tiazydowe leki moczopędne.