Tadenan 50, kapsułki, 50 mg, 30 szt
72.79 zł

Tadenan 50, kapsułki, 50 mg, 30 szt

Tadenan 50, kapsułki, 50 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
72.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Pygei africani cortex extractum 50 mg, substancje pomocnicze: olej arachidowy, żelatyna, glicerol, dwutlenek tytanu, kompleks chlorofiliny miedziowej z sodem.

Dawkowanie

lek doustny. Zazwyczaj stosuje się 1 kapsułkę rano i wieczorem, dawka dzienna 100 mg, najlepiej przed posiłkiem. Z reguły leczenie trwa 6 tygodni, może być przedłużone do 8 tygodni. Leczenie może być powtórzone jeśli to konieczne.

Wskazania

umiarkowane zaburzenia oddawania moczu wywołane łagodnym rozrostem prostaty (gruczołu krokowego).


Przeciwwskazania

Nie stwierdzono. W przypadku wątpliowści należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Rzadko zaburzenia ze strony układu pokarmowego: mdłości, zaparcia, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zalecane środki ostrożności
Stosowanie leku Tadenan nie ywalnia y regularnego kontrolowania stanu gruczołu krokowego (prostaty). Tadenan nie może zastąpić interwencji chirurgicznej jeśli jest ona konieczna. Diagnozowanie i kontrola łagodnego rozrostu prostaty powinna odbywać się systematycznie (badanie per rectum), co pozwoli wykryć ewentualny nowotwór prostaty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tadenan - Pygeum africanum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kory śliwy afrykańskiej

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Urologia Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi objawy przerostu prostaty

Wskazania:

Przerost gruczołu krokowego, trudności w oddawaniu moczu, zaleganie moczu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.  

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, biegunka, zaparcia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Uwaga! Preparat przeznaczony dla mężczyzn.