Dolomit, tabletki, 54 mg Ca2+, 32 mg Mg2+, 72 szt
7.99 zł

Dolomit, tabletki, 54 mg Ca2+, 32 mg Mg2+, 72 szt

Dolomit, tabletki, 54 mg Ca2+, 32 mg Mg2+, 72 szt
Ostatnia cena produktu
7.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej w hipokalcemii i hipomagnezemii oraz profilaktyce stanów niedoboru wapnia i magnezu.

Skład

1 tabletka zawiera:

- magnezu węglan i wapnia węglan (co odpowiada 32 mg jonów magnezu i 54 mg jonów wapnia)

- substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, stearynian magnezu, olejek miętowy

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: profilaktycznie 1-2 tabletki. Leczniczo: 2-6 tabletek 250 mg.

Preparat stosować po posiłku, popijając wodą.

Wskazania

Profilaktycznie w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, stresie, wzmożonej drażliwości, zaburzeniach snu, bólach mięśni, dłuższym wysiłku fizycznym, okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w ciąży i okresie karmienia piersią, w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy w profilaktyce demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; hiperkalcemia, hipermagnezemia, blok przedsionkowo-komorowy, myastenia-gravis, bezmocz, choroby nerek z zaburzeniami filtracji, znaczne obniżenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi; nowotwory złośliwe.

Działania niepożądane

Luźne stolce, wymioty, nudności, senność.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Dolomit - Calcii carbonas, Magnesii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan magnezu węglan wapnia

Postać:

granulat tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

remineralizujące uzupełnia niedobory minerałów normuje pracę serca wpływa pozytywnie na układ krążenia stabilizująco na układ nerwowy podnosi odporność organizmu

Wskazania:

Leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo - magnezowej; w niedoborach i zapobieganiu stanom niedoboru wapnia i magnezu. Przeciwdziała stanom zmęczenia fizycznego i psychicznego, w stresie, wzmożonej drażliwości, zaburzeniach snu, bólach mięśni, dłuższym wysiłku fizycznym, okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w ciąży i okresie karmienia piersią, w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy w zapobieganiu demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Dawkowanie:

Lek przyjmować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zapobieganie niedoborom 1-2 tabletki po 250 mg lub 1 tabletka po 500 mg dziennie. Leczniczo: 2-6 tabletek po 250 mg lub 1-3 tabletki po 500 mg dziennie. Preparat stosować po posiłku, popijając wodą. Tabletki nie zawierają cukru. W czasie leczenia nie wolno spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić luźne stolce, nudności, wymioty, przy długotrwałym - stosowaniu senność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na cukrzycę, zespół złego wchłaniania cukrów: glukozy i galaktozy; nietolerancję fruktozy lub niedobór enzymu: sacharozo-izomaltazy; masz zawyżony poziom wapnia i magnezu we krwi; masz chore serce; nużliwość mięśni, bezmocz, choroby nerek z zaburzeniem filtracji, kamicę nerkową, znaczne obniżenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, nowotwory złośliwe. Gdy przyjmujesz preparaty żelaza, fosforany, fluorochinolony, tetracykliny oraz doustne leki przeciwzakrzepowe (pochodne warfaryny); duże ilości alkoholu i glukozy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.