Produkt w kategoriach

UniGel Apotex, żel, 250 g

UniGel Apotex, żel, 250 g

600.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Wyrób medyczny. Hydrofilowy żelowy opatrunek przyspieszający gojenie się ran.

Skład

Unigel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowionym kopolimerem z 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Działanie

Dzięki zastosowaniu chronionej patentem zasady absorbowania wolnych rodników tlenowych oraz metody wilgotnego leczenia ran UniGel Apotex znacznie skraca proces gojenia.

Wskazania

UniGel Apotex to unikalny wyrób medyczny przeznaczony do leczenia drobnych trudno gojących się ran.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Oczyścić ranę z wszelkich zanieczyszczeń i resztek stosowanych wcześniej środków leczniczych, które mogłyby podrażniać ranę. Za pomocą szpatułki nałożyć cienką warstwę żelu na powierzchnię rany. Żel przylgnie do rany, a następnie zaabsorbuje wysięk i płyny z rany oraz wolne rodniki tlenowe. Po użyciu szpatułkę należy oczyścić środkiem dezynfekującym. Przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra. Na niewielkie rany wystarczy nałożyć żel i przykryć je plastrem, zachowując ok. 1 cm marginesu wokół rany. Żel po aplikacji pęcznieje i dzięki unikalnej strukturze nie przywiera do rany, dlatego może być bezboleśnie usuwany przez delikatne wytarcie. Kolejną aplikację żelu należy wykonać, w zależności od potrzeby, po 24-48 godzinach.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań. Lekkie podrażnienie skóry, np. świąd, jest naturalnym objawem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie raportowano żadnych ciężkich działań niepożądanych, takich jak uczulenie, zwiększona bolesność itp.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych (nasilony ból, zaczerwienienie itp.) należy przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Tylko do użytku zewnętrznego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus