Aspirin, 500 mg, tabletki, (import równoległy), 100 szt.
65.80 zł

Aspirin, 500 mg, tabletki, (import równoległy), 100 szt.

Aspirin, 500 mg, tabletki, (import równoległy), 100 szt.
Ostatnia cena produktu
65.80 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym

Skład

1 tabletka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego

Dawkowanie

Dorośli- jednorazowo 1-2 tabletki. Młodzież w wieku powyżej 12 lat- jednorazowo 1 tabletkę.

Działanie

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym

Wskazania

bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu, gorączka

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 881 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspirin - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne

Wskazania:

Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy przyjmować po posiłkach, z dużą ilością wody. Dorośli: jednorazowo od 500 do 1000 mg (1-2 tabletki) co 4-8 godzin. Młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 500 mg kwasu acetylosalicylowego (czyli 1 tabletka) co 4-8 godzin. Nie należy przekraczać dobowej dawki maksymalnej, która wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek) w przypadku osób dorosłych i 1500 mg kwasu acetylosalicylowego (3 tabletki) w przypadku młodzieży. Uwaga! Zastosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, w przebiegu infekcji wirusowych, wiąże się z ryzykiem wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia. W czasie stosowania leku unikaj przyjmowania napojów alkoholowych! Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienie. Leku nie należy łączyć z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (Ibuprom, Nurofen, Aleve, Voltaren). Zwiększa to bowiem ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej, krwawień z przewodu pokarmowego oraz uszkodzenia nerek.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty. Lek może wywołać także krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce są wówczas koloru smoły lub z domieszką krwi), zawroty głowy i szumy uszne (będące zazwyczaj objawami przedawkowania). Kwas acetylosalicylowy może powodować pokrzywkę, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek. Uwaga! Preparat może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych (włącznie z niewielkimi zabiegami np. ekstrakcją zęba). Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, a także substancje o podobnym działaniu (szczególnie leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibuprom, Aleve, Voltaren). Poinformuj lekarza, gdy masz czynną chorobę wrzodową (lub jakiekolwiek stany zapalne przewodu pokarmowego),  zaburzenia krzepnięcia krwi, astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, dnę moczanową, schorzenia nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe (Acenocumarol, Sintrom, Warfin), leki hamujące agregację płytek krwi (np. Ticlo,  Aclotin, Ifadipin), doustne leki przeciwcukrzycowe (Amaryl, Diaprel), leki obniżające ciśnienie krwi (szczególnie należące do grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny np. Accupro, Acurenal), leki moczopędne (np. Furosemidum), glikokortykosteroidy, preparaty zawierające metotreksat (np. Methotreksat-Ebewe), kwas walproinowy (np. Depakine) lub digoksynę (Digoxin). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W I i II trymestrze ciąży preparat można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży. Stosowanie leku w ostatnim trymestrze ciąży może doprowadzić do przedłużenia czasu trwania ciąży, przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego u płodu oraz zahamowania czynności skurczowej macicy. Należy zachować ostrożność w okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy i jego metabolity przenikają w niewielkich ilościach do pokarmu kobiet karmiących piersią. Karmienie piersią należy przerwać, gdy matka regularnie stosuje duże dawki kwasu acetylosalicylowego. Jeśli to możliwe, należy unikać stosowania leku w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus