Felogel (Feloran), 1%, żel, (10 mg / g), 60 g
13.59 zł

Felogel (Feloran), 1%, żel, (10 mg / g), 60 g

Felogel (Feloran), 1%, żel, (10 mg / g), 60 g
Ostatnia cena produktu
13.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Felogel żel jest preparatem do stosowania miejscowego, którego substancja czynna diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.


Skład

Sól sodowa diklofenaku 0,6g/60g żelu, Carbomer, Polietylenoglikol 400, Glikol propylenowy, Benzoesan sodu, Etanol 96%, Woda destylowana.

Dawkowanie

Smarować 3-4 razy dziennie zmienione chorobowe miejsca wcierając preparat lekkimi ruchami. Przy zakrzepowym zapaleniu żył powierzchniowych, żel należy wcierać (lekko). W zależności od wielkości powierzchni jednorazowo zastosowana ilość preparatu powinna wynosić od 2 do 4g. Okres stosowania preparatu określa indywidualnie lekarz.

 

Felogel należy stosować tylko na nieuszkodzoną skórę. Nie wolno stosować go na rany, błony śluzowe i do oczu.

Działanie

Wywiera hamujący wpływ na syntezę prostaglandyn przez hamowanie aktywności cyklooksygenazy. Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi.

Jest dobrze wchłaniany przez skórę. Zastosowany zewnętrznie na skórę zmniejsza obrzęk oraz odczyn zapalny, łagodzi ból.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diklofenak, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; także izopropanol i glikol propylenowy.

Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany. Nie stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Felogel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

W chorobach reumatoidalnych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, bólach korzeniowych, zapaleniach nerwów i nerwobólach, stanach pourazowych (zapalenie, obrzęk po skręceniach, przeciążeniech, stłuczeniach). Znajduje zastosowanie w leczeniu umiejscowionych zmian gośćcowych (zapalenie kaletki maziowej, zespół bolesnego barku, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie okołostawowe). Może być stosowany w połączeniu z leczeniem ogólnym diklofenakiem.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Skórę nad bolącym miejscem pokryć cienką warstwą żelu i delikatnie wetrzeć, zabieg powtarzać 3-4 razy dziennie. Unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi.  Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, wysypka skórna. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie lub otwarte rany mogą wystąpić objawy jak przy ogólnym stosowaniu diklofenaku: zaburzenie czynności przewodu pokarmowego, uaktywnienie choroby wrzodowej, zawroty i bóle głowy, drażliwość, osłabienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub pozostałe składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, choroby wątroby i/lub nerek, zaburzenia elektrolitowe, obrzęki, astmę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.