Apap Przeziębienie HOT, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek
12.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Apap Przeziębienie HOT, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

Apap Przeziębienie HOT, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek
12.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

APAP przeziębienie, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować sią z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobą).

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Działanie

Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

 

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub na aminy sympatykomimetyczne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.
  • Niestabilna choroba wieńcowa.
  • Zaburzenia rytmu serca.
  • Wysokie ciśnienie tętnicze.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Wirusowe zapalenie wątroby.
  • Choroba alkoholowa.
  • Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu).
  • Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.
  • Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
  • Nie stosować w czasie leczenia zydowudyną.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Nadczynność tarczycy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP przeziębienie może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należą do nich:zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafila-ktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem matej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami); zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej; zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry i błon śluzowych; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej; zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność; zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość; zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba pewnego rodzaju krwinek biatych we krwi), agranulocytoza (brak pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), trombo-cytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

W przypadku krótkotrwałego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Lek zawiera cukier - sacharozę. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:

  • paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie);
  • fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru);
  • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji);
  • zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV);
  • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
  • innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku. Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku APAP przeziębienie nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 879 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY