Duphaston, tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
26.99 zł
  • Producent:ABBOTT HEALTHCARE PRODUCTS
  • Typ preparatu:Na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Duphaston


Szczegółowy opis produktu


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 838 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Duphaston - Dydrogesteronum - zastosowanie i działanie

Skład:

dydrogesteron

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

progestagenne

Wskazania:

W połączeniu z estrogenem jako zastępcze leczenie hormonalne dolegliwości związanych z wystąpieniem menopauzy lub po operacyjnym usunięciu jajników. W przypadku podejrzenia lub stwierdzenia niedoborów endogennego progesteronu oraz w przypadkach, w których wykazano specyficzne działanie dydrogesteronu: bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, endometrioza, wtórny brak miesiączki, nieregularne cykle miesiączkowe, czynnościowe krwawienia maciczne, poronienie nawykowe i zagrażające na tle stwierdzonego niedoboru progesteronu, niepłodność związana z niedomogą lutealną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, chorobę zakrzepowo-zatorową, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie. Gdy przyjmujesz leki zawierające estrogeny. Równoczesne stosowanie preparatu Duphaston i leków zawierających estrogeny może zwiększać ryzyko w zaburzeń funkcji wątroby. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

1. Witam, czy jest zamiennik tego leku????

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 30

Szanowna Pani, niestety nie ma dokładnego zamiennika tego leku, a tylko o takiej zamianie może zadecydować farmaceuta. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

2. Witam lekarz ginekolog zapisał mi Duphaston na wywołanie miesiączki lecz jest on dość drogi, moje pytanie jest takie czy można jako zamiennik kupić luteinę dopochwową na tę samą receptę?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 20

Szanowna Pani, Nie. Są to bowiem preparaty o innym składzie. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

3. Witam, czym się różni lek duphaston (substancja zmikronizowana) od duphaston (import równoległy), Na recepcie mam wpisane jedynie duphaston i nie wiem który z nich zamówić
Przyjmowane inne leki: duphaston, nospa

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 23

Witam serdecznie, Import równoległy polega na zakupie oryginalnych leków wyłącznie w uprawnionych hurtowniach farmaceutycznych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i sprzedaży tych leków w Polsce. Terapeutycznie i jakościowo lek ten nie różni się od zarejestrowanego w Polsce odpowiednika. Jest natomiast zwykle odczuwalnie tańszy. Zachęcam do zapoznania się z artykułem o lekach z importu równoległego: http://www.doz.pl/czytelnia/a1187-Leki_z_importu_rownoleglego. Różnica może dotyczyć jedynie wyglądu opakowania (zewnętrznego i bezpośredniego). Z poważaniem - farmaceuta www.doz.plWasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus