Duphalac, (10 g/15 ml), syrop, 10 saszetek po 15 ml
9.76 zł

Duphalac, (10 g/15 ml), syrop, 10 saszetek po 15 ml

Duphalac, (10 g/15 ml), syrop, 10 saszetek po 15 ml
Ostatnia cena produktu
9.76 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat duphalac zawiera substancję czynną laktulozę, która działa przeczyszczająco.

W jelicie grubym laktuloza jest rozkładana przez bakterie jelitowe do niskocząsteczkowych kwasów organicznych, takich jak kwas mlekowy i kwas octowy. Prowadzi to do zakwaszenia treści jelita, co pobudza jego perystaltykę (kurczenie się) oraz zmian ciśnienia osmotycznego (ściągania wody do światła jelita), co normalizuje konsystencje stolca.

W przypadku encefalopatii wątrobowej (PSE) na tle nadciśnienia wrotnego laktuloza powoduje zmniejszenie zawartości amoniaku we krwi w następujący sposób:

  • zakwaszając zawartość jelita grubego hamuje wzrost bakterii rozkładających białka, co powoduje zmniejszenie produkcji amoniaku i innych toksyn
  • zakwaszenie zawartości jelita powoduje przekształcenie amoniaku w jon amonowy, który praktycznie nie wchłania się z jelita do krwioobiegu.

W dodatku zakwaszenie treści jelita powoduje przechodzenie amoniaku z krwi do światła jelita oraz przyspieszenie wydalania kału na zewnątrz. Opisane zmiany w metaboliźmie amoniaku zwiększają tolerancję białka w diecie pacjentów z niewydolnością wątroby.

Laktuloza jest rozkładana przez bakterie w jelicie grubym do nieskocząsteczkowych kwasów tłuszczowych, nie jest rozkładana w żołądku ani w jelicie cienkim.

Praktycznie nie wchłania się w jelicie cienkim (maksymalnie 2%-wydalane z moczem).

Skład

15 ml preparatu zawiera substancje czynną: 10g laktulozy oraz <1,65 g galaktozy, <0,9 g laktozy i ilości śladowe innych cukrów.

Wskazania

  • zaparcia przewlekłe i nawykowe
  • encefalopatia wątrobowa-zapobieganie śpiączki wątrobowej

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Duphalac - Lactulosum - zastosowanie i działanie

Skład:

laktuloza

Postać:

syrop

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu przewlekłych zaparć oraz zaburzeń wywołanych niewydolnością wątroby.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest ustalane indywidualnie w zależności od reakcji organizmu na lek. Lek przyjmuje się zwykle w 1 dawce, najkorzystniej przed spożyciem śniadania. Gdy lek jest stosowany w kilku dawkach, przyjmuj go przed posiłkami. Preparat można podawać sam lub zmieszany z płynami lub pokarmem. Podczas stosowania leku zalecana jest zwiększona ilość wypijanych płynów (1,5-2 litry na dobę).

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy podczas pierwszych kilku dni leczenia mogą wystąpić wzdęcia, które ustępują po kilku dniach. W przypadku stosowania większych dawek leku niż zalecane może pojawić się ból brzucha i biegunka (należy zmniejszyć dawki). Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek (encefalopatia wątrobowa) mogą pojawić się zaburzenia elektrolitowe wywołane biegunką.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na laktulozę, nietolerancję laktozy, chorujesz na galaktozemię. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.