Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt.
14.99 zł

Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt.

Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt.
14.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Eva/qu czopki przeczyszczające dla dorosłych, działające na drodze fizjologicznej stymulacji.

  • Pomagają przywrócić normalne wypróżnianie.
  • Nie podrażniają.

 

Skład

Dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

Działanie

Czopek po wprowadzeniu rozpuszcza się w ciągu 3-4 minut uwalniając, duże ilości mikropęcherzyków, które wywierają nacisk na ścianki odbytu. Rozpuszczony czopek zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu czopki Eva/qu powodują oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie. Ponowne użycie czopka Eva/qu pomaga w przywróceniu sprawności spowolnionego mechanizmu wypróżniania.

Czopki Eva/qu działają jedynie miejscowo i nie zawierają składników przeczyszczających, które przyswojone przez organizm, mogłyby wywołać działania niepożądane, takie jak odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitycznej, zapalenie jelita grubego.

Czopki nie powodują efektu uzależnienia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyjąć czopek z trwale zamkniętego opakowania. Wprowadzić do kanału odbytu popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się to konieczne, w przypadku obecności zmian chorobowych lub hemoroidów, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub olejem z oliwek.

Czopek zaczyna rozpuszczać się natychmiast i daje początek bodźcowi stymulującemu wypróżnienie. Pomimo, że bodziec wyzwalający jest odczuwalny w krótkim okresie czasu od wprowadzenia czopka, należy powstrzymać się od wypróżnienia przez kilka minut. W tym czasie należy raczej chodzić niż siedzieć.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Bez przeciwwskazań.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Eva/qu - zastosowanie i działanie

Skład:

wodorowęglan sodu winian potasu

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Proktologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia wypróżnienie

Wskazania:

Użycie czopków Eva/qu jest wskazane we wszelkiego rodzaju zaparciach spowodowanych np.: niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej, lekami, powstrzymywaniem odruchu wypróżnienia (również w okresie ciąży, karmienia piersią i u osób w wieku podeszłym). Stosowanie czopków Eva/qu może być pomocne również w przygotowaniu do badania per rectum (przed wizytą u chirurga, gastroenterologa lub urologa), jak również przed kolo- i rektoskopią.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Z blistra z czopkami należy odciąć jeden z czopków, najlepiej nożyczkami. Następnie należy rozerwać folię w miejscu wcięcia i wysunąć czopek. Zwilżyć czopek ciepłą wodą i wprowadzić całkowicie do odbytu. Czopek zaczyna działać natychmiast po wprowadzeniu ulegając rozpuszczeniu i powodując wypróżnienie. Ważne jest, aby czopek uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Nawet, gdy uczucie parcia na stolec zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu czopka, sugeruje się wstrzymanie defekacji do maksymalnie 10-15 minut od wprowadzenia czopka. Można stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz hemoroidy.