Panadol dla dzieci, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml
12.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Panadol dla dzieci, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Panadol dla dzieci, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml
12.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Pandaol dla dzieci zawiera substancje czynną paracetamol.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

5 ml zawiesiny ustnej zawiera 120 mg paracetamolu.

Ponadto lek zawiera: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantan, malitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), nipasept sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, wodę oczyszczoną.

Lek zawiera sorbitol i malitol ciekły.

Dawkowanie

Należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka:
 

Masa ciała dziecka Dawka jednorazowa Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny, ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby.

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Działanie

Lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

Wskazania

Preparat zalecany do stosowania w przypadku gorączki i bólu występującego u dzieci od 3 miesiąca życia np.:

  • w czasie przeziębienia i grypy,
  • po szczepieniach,

a także:

  • bolesne ząbkowanie,
  • ból zębów,
  • ból głowy,
  • ból gardła,
  • ból ucha.

Przeciwwskazania

  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy.
  • Nie należy stosować dla dzieci w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne składniki leku.
  • Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.
  • Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Działania niepożądane

Nipasept sodu może powodować reakcje alergiczne.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów)

  • reakcje alergiczne (uczulenia): wysypka skórna, swędzenie skóry, trudności z oddychaniem, opuchnięcie warg, języka, gardła lub twarzy
  • wysypka skórne lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
  • problemy z oddychaniem
  • zaburzenia czynności wątroby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed podaniem leku dziecku poniżej 3 miesiąca życia należy skontaktować się z lekarzem.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Panadol dla dzieci - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.  W wieku 3 miesiąca życia  (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml; 6 miesiąc życia (8 kg) - 5,0 ml; 9 miesiąc życia (9 kg) - 5,5 ml; 1 rok życia (10 kg) - 6,0 ml; 2 rok życia (12,5 kg) - 8,0 ml; 3 rok życia (15 kg) - 9,0 ml; 4 rok życia (17 kg) - 10,5 ml; 5 rok życia (19 kg) - 12,0 ml; 6 rok życia (21 kg) - 13,0 ml; 9 rok życia (30 kg) - 19,0 ml; 12 rok życia (42 kg) - 26,0 ml. Podawać preparat nie częściej niż co 4 godziny oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby . Preparat można stosować u dzieci chorych na cukrzycę (nie zawiera cukru).

Możliwe skutki uboczne:

Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko jest nadwrażliwe na składniki preparatu. Gdy dziecko choruje na schorzenia wątroby, nerek, padaczkę. Gdy dziecko przyjmuje preparaty przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, inne preparaty przeciwbólowe.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY