Coldrex MaxGrip, proszek o smaku cytrynowym, 5 saszetek
4.89 zł

Coldrex MaxGrip, proszek o smaku cytrynowym, 5 saszetek

Coldrex MaxGrip, proszek o smaku cytrynowym, 5 saszetek
Ostatnia cena produktu
4.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Skład

Każda saszetka zawiera 5g preparatu o składzie: Paracetamol 750 mg Chlorowodorek fenylefryny 10 mg Kwas askorbinowy 70 mg Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharynę, bezwodną krzemionke koloidalną, aromat cytrynowy, kurkuminę.

Dawkowanie

Wsypać jedną saszetkę do kubka z gorącą wodą. Mieszać aż do rozpuszczenia. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Jedna saszetka do 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Działanie

  •  przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
  • obkurczające naczynia krwionośne i udrażniające przewody nosowe;
  • uzupełnianie niedoboru witaminy C, które występuje w czasie grypy i przeziębienia.

Wskazania

Leczenie objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze,  bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę lub witaminę C. Nie należy stosować preparatu w następujących przypadkach:

  • ciężka niewydolność wątroby i nerek;
  • nadczynność tarczycy;
  • cukrzyca;
  • nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami;
  • schorzenia serca;
  • leczenie beta adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
  • podwyższone ciśnienie śródgałkowe;
  • przerost gruczołu krokowego;
  • niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
  • choroba alkoholowa.
     

Działania niepożądane

Regularnie zażywany paracetamol nasila działanie przeciwzakrzepowe warfaryny oraz innych pochodnych kumaryny z jednoczesnym zwiększeniem ryzyka wystąpienia krwawień. Stosowanie z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; z lamotryginą zmniejsza jej stężenie we krwi. Metoklopramid lub domperydon przyspieszają, a cholestyramina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Podczas jednoczesnego stosowania fenylefryny z inhibitorami MAO występuje zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Fenylefryna może zmniejszać skuteczność leków blokujących receptory β-adrenergiczne i leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem w przypadku ciąży i laktacji.
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Coldrex Maxgrip - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek fenylefryny witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

proszek

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe udrażnia nos i zatoki przynosowe

Wskazania:

Preparat polecany do krótkotrwałego leczenia grypy, przeziębienia, przebiegającego z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 saszetka co 4-6 godzin. Wsypać zawartość 1 saszetki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej preparatu nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami jest dobrze tolerowany. Mogą wystąpić wysypki skórne lub inne objawy alergiczne, wzrost ciśnienia tętniczego z towarzyszącym bólem głowy, wymiotami, biegunką, bezsennością. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, poważne zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzycę, choroby serca.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta, metoklopamid, warfarynę, cholestyraminę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus