Produkt w kategoriach

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

16.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

TabletkiColdrex MaxGrip C zawierają następujące substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeinę, wodzian terpinu i witaminę C.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C)

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witamina C) oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, skrobię rozpuszczalną, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Nie stosować leku dłużej niż 3 bez konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol lub zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Działanie

Paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

Fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe

Kofeina - nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu

Wodzian terpinu - działa wykrztuśnie

Witamina C - witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.

Wskazania

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, z nadciśnieniem tętniczym krwi, z chorobami serca, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z rozrostem gruczołu krokowego, z chorobą alkoholową.
  • Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, zydowudynę oraz w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich zastosowaniu.
  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy stosować leku w ciąży.
  • Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • bezsenność
  • nerwowość
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • nudności i wymioty

Lek może powodować zawroty głowy, -  w momencie wystąpienia objawów nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera kofeinę - należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas zażywania leku.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Coldrex MaxGrip C - Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) paracetamol kofeina chlorowodorek fenylefryny wodzian terpinu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe udrażnia przewody nosowe uzupełnia niedobory witaminy C wykrztuśne

Wskazania:

Dolegliwości związane z grypą i przeziębieniem: ból głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 tabletki, maksymalnie 4 razy dziennie. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Paracetamol może powodować reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Fenylefryna może powodować nudności, ból i zawroty głowy, niewielki wzrost ciśnienia krwi. Kofeina może być przyczyną bólu głowy, zaburzeń snu, drżenia mięśniowego, niemiarowości rytmu serca.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, rozedmę płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, nadczynność tarczycy, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze krwi, choroby serca, podwyższone ciśnienie śródgałkowe, przerost gruczołu krokowego.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, beta-adrenolityki, doustne środki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, metoklopramid, domperidon, cholestyraminę, glikozydy nasercowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie powinno się stosować w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }