Coldrex HotRem o smaku cytryny, proszek, 5 saszetek
6.52 zł

Coldrex HotRem o smaku cytryny, proszek, 5 saszetek

Coldrex HotRem o smaku cytryny, proszek, 5 saszetek
Ostatnia cena produktu
6.52 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Coldrex HotRem + witamina C - łagodzi objawy grypy i przeziębienia.

Skład

Każda saszetka zawiera 5g preparatu o składzie: Paracetamol 750 mg Chlorowodorek fenylefryny 10 mg Kwas askorbinowy 70 mg

Dawkowanie

Wsypać jedną saszetkę do kubka z gorącą wodą. Mieszać aż do rozpuszczenia. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Jedna saszetka do 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

 •  przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
 • obkurczające naczynia krwionośne i udrażniające przewody nosowe;
 • uzupełnianie niedoboru witaminy C, które występuje w czasie grypy i przeziębienia

Wskazania

Leczenie objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze,  bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę lub witaminę C. Nie należy stosować preparatu w następujących przypadkach:

 • ciężka niewydolność wątroby i nerek;
 • nadczynność tarczycy;
 • cukrzyca;
 • nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami;
 • schorzenia serca;
 • leczenie beta adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
 • podwyższone ciśnienie śródgałkowe;
 • przerost gruczołu krokowego;
 • niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
 • choroba alkoholowa.
   

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem w przypadku ciąży i laktacji.
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Coldrex HotRem - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) paracetamol chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe udrażnia przewody nosowe uzupełnia niedobory witaminy C

Wskazania:

Leczenie objawów grypy i przeziębienia (ból głowy, gardła, zatok, dreszcze, niedrożność przewodów nosowych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka do 4 razy dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody. Nie przekraczać dawki 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem. Uwaga! Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Paracetamol może powodować reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Fenylefryna może powodować nudności, ból i zawroty głowy, niewielki wzrost ciśnienia krwi. Objawy mają zwykle charakter przejściowy. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadczynność tarczycy, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze krwi, choroby serca, podwyższone ciśnienie śródgałkowe, przerost gruczołu krokowego, rozedmę płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli. Gdy przyjmujesz beta-adrenolityki, leki przeciwdepresyjne, metoklopramid, domperidon, cholestyraminę, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, niesteroidowe leki przeciwzapalne, salicylamid, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, glikozydy nasercowe, metyldopę, rezerpinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w ciąży i okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.