Vitrum Calcium + Witamina D3, tablletki powlekane, 30 szt
9.19 zł

Vitrum Calcium + Witamina D3, tablletki powlekane, 30 szt

Vitrum Calcium + Witamina D3, tablletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
9.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Kompozycja witaminy D3 i wapnia wzmacniająca kości.

Skład

węglan wapnia 1250mg (w tym 500mg wapnia elementarnego); witamina D3 - 200j.m.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 roku życia - jedna do dwóch tabletek dziennie w trakcie posiłku.

Działanie

W żołądku węglan wapnia reaguje z kwasem solnym i tworzy chlorek wapnia. Jest on najlepiej przyswajalnym związkiem wapnia, nie zakwaszającym środowiska żołądka. Dzięki temu mogą go bezpiecznie stosować nawet pacjenci z chorobą wrzodową żołądka. Wchłonięta z jelita witamina D jest niezbędna podczas wchłaniania i wykorzystania wapnia do mineralizacji kości. Stymuluje również przyswajanie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim.

Wskazania

Preparat stosowany w profilaktyce i leczeniu osteoporozy - zrzeszotnieniu kości, czyli nadmiernej utracie ich masy. Preparat może być polecany dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia, czyli w okresie ich intensywnego wzrostu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitrum Calcium + Vitaminum D3 - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol) węglan wapnia

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Wskazania:

Uzupełenie diety w wapń i witaminę D3.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia - 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na związki wapnia, zawyżony poziom wapnia we krwi i w moczu, kamicę nerkową. Gdy przyjmujesz preparaty z glikozydami naparstnicy, tetracykliny, związki fluoru, antagonistów wapnia, moczopędne leki tiazydowe, glikokortykosteroidy, kalcytoninę, parathormon.