Xanax SR, 0,5 mg, tabletki o przedłużonym działaniu, 30 szt.
30.14 zł

Xanax SR, 0,5 mg, tabletki o przedłużonym działaniu, 30 szt.

Xanax  SR, 0,5 mg, tabletki o przedłużonym działaniu, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
30.14 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Xanax SR - Alprazolamum - zastosowanie i działanie

Skład:

alprazolam

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Psychiatria Neurologia

Działanie :

zmniejsza napięcie mięśni nasenne uspokajające przeciwlękowe przeciwdrgawkowe

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie stanów lękowych. Zespoły lękowo-depresyjne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Próbę odstawienia leku lub zmniejszenia dawki należy przeprowadzać stopniowo, pod ścisłą kontrolą lekarską. Przekraczanie dawek terapeutycznych nie zwiększa skuteczności leczenia, może natomiast nasilać działania niepożądane. Leczenie powinno trwać tak krótko, jak to możliwe. Ogólnie leczenie nie powinno trwać dłużej niż 8 - 12 tygodni, włączając w to okres zmniejszania dawki.   Uwaga! W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu. Leku nie stosuje się u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej są to objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (senność, uczucie zmęczenia, zawroty i ból głowy, oszołomienie, obniżenie nastroju, zaburzenia koordynacji ruchowej, ruchy mimowolne, zaburzenia pamięci, zaburzenia funkcji poznawczych, lęk, zaburzenia mowy), układu pokarmowego (suchość błon śluzowych jamy ustnej, nudności i wymioty, zaparcia lub biegunki), układu krążenia i oddechowego (kołatanie serca, spadek ciśnienia tętniczego) oraz zaburzenia funkcji sensorycznych (nieostre widzenie, szum w uszach), skórne reakcje alergiczne. Niekiedy mogą wystąpić reakcje paradoksalne (pobudzenie, podniecenie, drażliwość, agresja, dezorientacja). Istnieje ryzyko wystąpienia przyzwyczajenia i uzależnienia, zwłaszcza u osób ze skłonnością do nadużywania leków i alkoholu. Po odstawieniu leku mogą wystąpić objawy zespołu abstynencyjnego.   W czasie przyjmowania leku nie wolno prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na alprazolam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, nużliwość mięśniową (miastenię), niewydolność płuc, schorzenia wątroby.   Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe, psychotropowe, przeciwhistaminowe, digoksynę, cymetydynę, antybiotyki makrolidowe, leki przeciwgrzybicze. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie stosuje się w ciąży. Leczenie należy zakończyć odpowiednio wcześniej przed planowaną ciążą. Pochodne benzodiazepiny przenikają do pokarmu kobiecego. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji