Trimepect, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.
26.99 zł

Trimepect, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.

Trimepect, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
26.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Trimepect - Trimetazidini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek trimetazydyny

Postać:

tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

ochronnie na serce cytoprotekcyjne

Wskazania:

Ten lek jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych, razem z innymi lekami, w celu leczenia dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowe spowodowanego przez chorobę wieńcową).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować przed lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. Nie należy żuć tabletki.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności i wymioty, uczucie osłabienia, zawroty głowy, ból głowy, wysypka, świąd skóry, pokrzywka. Rzadko: szybkie lub nieregularne bicie serca, uczucie omdlewania podczas zmiany pozycji na stojącą z powodu obniżenia się ciśnienia tętniczego krwi, zaczerwienienie twarzy. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy i senność, może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na trimetazydynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Trimepect, zaburzenia czynności nerek, chorobę Parkinsona. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Trimepect w ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.