Gardimax medica, 5 mg + 1 mg, tabletki do ssania, 24 szt.
15.99 zł

Gardimax medica, 5 mg + 1 mg, tabletki do ssania, 24 szt.

Gardimax medica, 5 mg + 1 mg, tabletki do ssania, 24 szt.
15.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem gardła.

Skład

Substancją czynną leku jest: dichlorowodorek chlorheksydyny 5 mg + chlorowodorek lidokainy 1 mg.

Pozostałe składniki to: sorbitol, magnezu stearynian, kwas cytrynowy bezwodny, lewomentol.

Dawkowanie

Zalecana dawka to:

  • Dorośli: 6 do 10 tabletek do ssania na dobę, tabletkę ssać powoli.
  • Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania na dobę).

Lek do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3 do 4 dni.

Wskazania

Do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem gardła.

Gardimax medica nie zawiera cukru i może być stosowany u diabetyków.

Przeciwwskazania

Leku należy nie przyjmować:

  • Jeżeli pacjent ma uczulenie na substancje czynne leku lub którykolwiek z pozostałych jego składników.
  • Z uwagi na obecność mentolu, należy zachować ostrożność podczas stosowania u dzieci, jeśli zaistnieją objawy poprzedzające drgawki.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W rzadkich przypadkach:

  • reakcja alergiczna skóry i błony śluzowej
  • możliwość pojawienia się zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku i ostrych reakcji alergicznych (reakcje anafilaktyczne)
  • po długotrwałym i stałym stosowaniu chlorheksydyny mogą pojawić się przejściowo brązowe przebarwienia na zębach. Przebarwienia te można usunąć.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek ten zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Gardimax Medica, tabletki do ssania - Chlorhexidinum hydrochloricum, Lidocainum hydrochloricum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek lidokainy chlorowodorek chlorheksydyny

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

miejscowo odkażające miejscowo znieczulające

Wskazania:

Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 6 do 10 tabletek do ssania na dobę, tabletkę ssać powoli. Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania na dobę).   Lek do krótkotrwałego stosowania: 3-4 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i/lub objawy ogólne, np. gorączka należy skontaktować się z lekarzem. Należy unikać przyjmowania pokarmów i napojów bezpośrednio po zastosowaniu produktu leczniczego. Ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, istnieje zwiększone ryzyko oparzeń jamy ustnej oraz gardła, spowodowanych przyjmowaniem zbyt gorących napojów oraz pokarmów.   Lek nie zawiera cukru, może być  stosowany u diabetyków.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne dotyczące skóry i błony śluzowej (wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej), zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku. Po długotrwałym stosowaniu chlorheksydyny mogą wystąpić brązowe przebarwienia na zębach (przebarwienia te można usunąć).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki leku.   Gdy przyjmujesz inne leki. Leku nie stosować jednocześnie z lekami na łagodne formy choroby Alzheimera, innymi lekami odkażającymi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności wyłączenie po konsultacji z lekarzem.