Buscopan, 10 mg, tabletki powlekan, 20 szt.
17.49 zł

Buscopan, 10 mg, tabletki powlekan, 20 szt.

Buscopan, 10 mg, tabletki powlekan, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
17.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Buscopan zawiera butylobromek hioscyny, który wywiera działanie rozkurczające mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych.

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum).
Inne składniki leku to: wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia rozpuszczalna, kwas winowy, kwas stearynowy, otoczka (powidon, sacharoza, guma arabska, talk, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 6000, wosk Carnauba, wosk biały)

Dawkowanie

Buscopan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku w przypadku dzieci od 6 do 12 roku życia 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki 3 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości popijającpłynem.

Działanie

Buscopan posiada działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych.

Wskazania

BuscopanN jest wskazany w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, układu moczowopłciowego oraz stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Buscopan:
Jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku
U pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis)
U pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon)
W przypadku rzadkich chorób dziedzicznych, które mogą powodować niezgodność z substancjami pomocniczymi leku

Działania niepożądane

Jak każdy lek, BUSCOPAN może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Wiele z wymienionych poniżej działań niepożądanych może zostać przypisanych działaniu antycholinergicznemu leku. Wynikające z tego działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające.
Zaburzenia serca Tachykardia
(przyspieszenie akcji serca)
Zaburzenia żołądka i jelit
Suchość w jamie ustnej
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
Zatrzymanie moczu
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Zmniejszenie wydzielania potu
Zaburzenia układu immunologicznego Reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i wstrząsem anafilaktycznym, reakcje skórne i inne reakcje nadwrażliwości
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h