• Icon
Allevyn Ag Sacrum, opatrunek hydropolimerowy, 17cm x 17cm, 1szt.
0.00 zł 44.92 zł
44.92 zł
0.00 zł
12.51 zł

Allevyn Ag Sacrum, opatrunek hydropolimerowy, 17cm x 17cm, 1szt.

 • Icon
Allevyn Ag Sacrum, opatrunek hydropolimerowy, 17cm x 17cm, 1szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
0.00 zł 44.92 zł
44.92 zł
0.00 zł
12.51 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

ALLEVYN Ag Adhesive jest chłonnym, przeciwbakteryjnym opatrunkiem składającym się z trzech warstw: chłonnej, hydrokomórkowej warstwy zawierającej sulfadiazynę srebra (SSD), która jest umieszczona pomiędzy samoprzylepną, perforowaną warstwą mającą kontakt z raną oraz wodoodporną powłoką zewnętrzną.

Działanie

Opatrunek stanowi skuteczną barierę dla zakażeń drobnoustrojami, chroniącą ranę przed inwazyjnymi mikroorganizmami patogennymi, wspomagając tym samym szybszy proces gojenia. SSD jest skuteczny przeciwko mikroorganizmom obecnym w opatrunku i w ranie.

W obecności wysięku opatrunek pomaga utrzymać wilgotne środowisko rany.

Wskazania

ALLEVYN Ag Adhesive jest przeciwbakteryjnym, chłonnym opatrunkiem przeznaczonym do leczenia gojących się poprzez ziarninowanie ran przewlekłych i ostrych pełnej lub pośredniej grubości lub płytkich, ziarninujących i sączących się, w tym: odleżyn, owrzodzeń żylnych, owrzodzeń cukrzycowych, oparzeń, miejsc pobrań tkanek do przeszczepu, ran powstałych w wyniku nacieku przez nowotwór złośliwy oraz ran otwartych chirurgicznie.

Opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive może być stosowany na rany, w których rozwinęło się zakażenie.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy oczyścić ranę zgodnie z lokalnym protokołem klinicznym.
 2. Należy stosować opatrunek większy od rany.
 3. Należy przygotować skórę wokół rany poprzez usunięcie nadmiaru wilgoci. Należy przyciąć owłosienie, aby zapewnić bliski kontakt z raną.
 4. Wyjąć opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive z opakowania stosując technikę aseptyczną.
 5. Należy rozpocząć usuwanie materiału ochronnego z opatrunku ALLEVYN Ag Adhesive i nakleić opatrunek.
 6. Należy wygładzić opatrunek na ranie, usuwając resztę materiału ochronnego.
 7. Opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive może być docinany, zwłaszcza w przypadku stosowania na pięty, łokcie i inne specyficzne obszary.
 8. Podczas umieszczania opatrunku ALLEVYN Ag Sacrum należy umieścić wąski koniec opatrunku w odległości minimum 2 cm ponad zwieraczem odbytu, a następnie wygładzić opatrunek na kości krzyżowej.

Częstość zmiany opatrunku:

Na wczesnym etapie leczenia ran należy często sprawdzać opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive. Gdy produkt jest stosowany na rany, w których rozwinęła się infekcja, należy monitorować i leczyć infekcję zgodnie z lokalnym protokołem klinicznym. Opatrunki mogą pozostawać na miejscu przez maksymalnie 7 dni, z wyjątkiem obszaru kości krzyżowej, w przypadku którego opatrunki mogą pozostawać na miejscu przez maksymalnie 5 dni, lub do momentu pojawienia się plamy wysięku w odległości 2 cm od krawędzi opatrunku.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na sulfadiazynę srebra lub sulfonamidy.
 • Ze względu na fakt, że sulfonamidy powodują żółtaczkę jąder podkorowych mózgu, opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, blisko terminu porodu lub w okresie karmienia piersią, u wcześniaków lub u noworodków w trakcie pierwszych miesięcy życia.
 • Opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive nie powinien być stosowany z produktami na bazie oleju, np. wazeliną.
 • Opatrunek ALLEVYN Ag Adhesive nie powinien być stosowany bezpośrednio na rany jamiste; może być stosowany na niejako opatrunek wtórny.