Trachisan, 8 mg, pastylki, 20 szt.
17.99 zł

Trachisan, 8 mg, pastylki, 20 szt.

Trachisan, 8 mg, pastylki, 20 szt.
17.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Trachisan - miejscowe leczenie bólu związanego z nieropnymi zakażeniami gardła.

Skład

Każda pastylka zawiera 8 mg lidokainy chlorowodorku (w postaci lidokainy chlorowodorku jednowodnego).

Zawiera sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cytronelowy, aromat cytrynowy, acesulfam potasu, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli powinni przyjmować 1 pastylkę, nie częściej, niż co 2 godziny. Nie przekraczać maksymalnej dawki 6 pastylek na dobę.

Należy powoli rozpuszczać lek Trachisan w jamie ustnej.

 

Działanie

Te pastylki należą do grupy leków stosowanych w celu zmniejszenia bólu gardła (leki miejscowo znieczulające). Stosowanie leków miejscowo znieczulających powoduje zmniejszenie wrażliwości.

Wskazania

Krótkotrwałe, miejscowe leczenie bólu związanego z nieropnymi zakażeniami gardła.

Przeciwwskazania

Kiedy nie zażywać leku Trachisan

  • Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek lidokainy, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub którykolwiek z pozostałych składników leku Trachisan.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Trachisan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Rzadko: w związku z pożądanym działaniem przeciwbólowym, mogą wystąpić zaburzenia smaku lub drętwienie języka. Te objawy zwykle ustępują po krótkim czasie.
  • Bardzo rzadko: mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości lub podrażnienie w obrębie jamy ustnej. Sorbitol znajdujący się w tym produkcie może mieć działanie przeczyszczające.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu Trachisan przez okres dłuższy niż 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Lek Trachisan zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego produktu leczniczego.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Środki miejscowo znieczulające mogą powodować zaburzenia połykania i zwiększać niebezpieczeństwo zachłyśnięcia, zwłaszcza u małych dzieci. Bezpośrednio po zażyciu leku Trachisan nie należy jeść i pić, aby zapobiec zachłyśnięciu lub urazom spowodowanym przygryzieniem.

Należy zachować ostrożność podczas picia gorących napojów i jedzenia gorących pokarmów. Ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, zwiększa się ryzyko wystąpienia oparzeń błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła, spowodowanych gorącymi napojami oraz pokarmem. Wielokrotne stosowanie może powodować zdrętwienie gardła, co skutkuje trudnościami w przełykaniu.

 

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Trachisan w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne.

Lidokaina przenika do mleka ludzkiego, ale w zalecanych dawkach leczniczych produktu Trachisan w tak niewielkich ilościach, że nie przewiduje się ich wpływu na organizm dzieci karmionych piersią.

Przed zastosowaniem leku Trachisan należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Trachisan u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Trachisan - Lidocaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek lidokainy

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

miejscowo znieczulające

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie bólu związanego z nieropnymi zakażeniami gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli powinni przyjmować 1 pastylkę nie częściej, niż co 2 godziny. Nie przekraczać maksymalnej dawki 6 pastylek na dobę.Nie należy jeść i pić bezpośrednio po zażyciu leku Trachisan 8 mg, aby zapobiegać zachłyśnięciu lub urazowi spowodowanemu przygryzieniem. Nie należy stosować preparatu Trachisan 8 mg u dzieci w wieku ponżej 12 lat. Brak wystaraczających informacji dotyczących stosowania leku Trachisan 8 mg u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat, w odniesieniu do skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Dlatego nie zaleca się stosowaia leku Trachisan 8 mg u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Nie należy stosować preparatu Trachisan 8 mg przez okres dłuższy niż 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zaburzenia smaku lub drętwienie języka. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, sorbitol zawarty w tym leku może powodować działanie przeczyszczające. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, ciężkie uszkodzenia i/lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Trachisan 8 mg podczas ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Trachisan 8 mg należy skonsultować się z lekarzem.