Optiderm F, krem, 50 g
23.16 zł

Optiderm F, krem, 50 g

Optiderm F, krem, 50 g
Ostatnia cena produktu
23.16 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krem do stosowania miejscowo na skóre o działaniu przeciświądowym i nawilżającym.

Skład

100g kremu zawiera: mocznik 5g, polidokanol 3g oraz woda oczyszczona, triglicerydy średniołańcuchowe, parafina ciekła, palmitynian izopropylu, alkohol cetylowy, eter stearylowo-makrogolowy 21, glikol 1,3-butylenowy, sodu mleczan 50% roztwór, kwas mlekowy, eter stearylowo-makrogolowy 2, disodowy wersenian

Dawkowanie

Zewnętrznie. Cienką warstwę kremu nanosi się 2 razy dziennie na zmiany skórne. Czas leczenia wynosi zazwyczaj 3 tygodnie. W przypadku utrzymywania się wysuszenia skóry stosowanie kremu można przedłużyć.

Działanie

Mocznik utrzymuje wilgotność skóry, szczególnie w stanach jej nadmiernego wysuszenia. Polidocanol dzięki właściwościom miejscowo znieczulającym ma działanie przeciwświądowe i uśmierzające ból.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu chorób skóry przebiegających z nadmiernym wysuszeniem lub świądem, m.in. w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym niealergicznym (np. spowodowanym działaniem detergentów), także w długotrwałym leczeniu tych chorób.

Przeciwwskazania

Kremi nie należy stosowac w przypadku ostrej uogólnionej postaci łuszczycy a także w ostrych stanach zapalnych. sączących i zakażonych zmianach skórnych. Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, świąd, zmiany krostkowe).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku w okresie ciąży karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Optiderm F - Urea, Polidocanolum - zastosowanie i działanie

Skład:

mocznik polidokanol

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

nawilżające przeciwświądowe

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu chorób skóry przebiegających z nadmiernym jej wysuszeniem lub świądem, m.in. w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym niealergicznym (np. wskutek działania detergentów), także w leczeniu długotrwałym tych chorób.   Nie stosować u noworodków.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość kremu nanosić na skórę 2 razy na dobę. Czas leczenia wynosi zwykle około 3 tygodnie. W  przypadku utrzymywania się wysuszenia skóry stosowanie kremu można przedłużyć.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, świąd, zmiany krostkowe). Ze względu na zawartość parafiny w preparacie, jednoczesne stosowanie z produktami z lateksu, np. prezerwatywami, może zmniejszyć skuteczność ich działania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre, sączące, zapalne i nadkażone zmiany skórne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią (brak badań klinicznych).