Produkt w kategoriach

Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg, 12 szt

Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg, 12 szt

4.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych  (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk, gorączka.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 200 mg.
substancje pomocnicze:
rdzeń tabletki - kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koliodalna bezwodna,
otoczka cukrowa - karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Macrogol 6000,
tusz - Opacode S-1-8152 HV Black ( czarny tlenek żelaza (E 172), szelak, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC 1510) lub czarny tusz (szelak czarny tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy).

Dawkowanie

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletki/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 4 tabletki/dobę (800 mg).

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa - 2 tabletki, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami. Leku nie należy stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 20 kg. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:

  • bóle różnego pochodzenia  o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie),
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych),
  • bolesne miesiączkowanie.

Przeciwwskazania

Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:

  • z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
  • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub  w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
  • przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
  • w III trymestrze ciąży,
  • ze skazą skrwotoczną.

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania stosując następujące określenia:
Bardzo często: więcej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów.
Często: mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów.
Niezbyt często: mniej niż u 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów.
Rzadko: mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów.
Bardzo rzadko: mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach.

  • Zaburzenia żołądka i jelit:

niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności.
rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka.
bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony sluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zpalenia okrężnicy i choroby Crohna.
Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasami ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku i perforacja.

  • Zaburzenia układu nerwowego:

niezbyt często: bóle głowy.
rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne.

  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych:

rzadko: obrzęki
bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi.

  • Zaburzenia wątroby i dóg żółciowych:

bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególniepodczas długotrwałego stosowania.

  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego

bardzo rzadko: zaburzenia wskaźniów morfologii krwi (nidokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza).

  • Zaburzenia skóry

bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka.

  • Zaburzenia układu immunologicznego:

niezbyt często: pokrzywka i świąd.
bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objaów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka dezorientacja.

  • Zaburzenia serca

bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosując lek Nurofen należy skonsultowac się z lekarzem, jeśłi u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz  przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków ( szczególnie przecizakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).

Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może zyć związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego  przyjmowania leku w zalecownych dawkach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 817 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen (tabletki) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Do stosowania doraźnego w słabych lub umiarkowanych bólach różnego pochodzenia (ból głowy, bóle zębów, mięśniowe, stawowe, kostne, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie); w gorączce (między innymi  w grypie, przeziębieniu lub innych chorobach zakaźnych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zazwyczaj 200-400mg (1-2tabletki) ibuprofenu co 4-6 godziny. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Tabletki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności; ból głowy; pokrzywka, świąd, biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego; skąpomocz, obrzęk, schorzenia nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu; zaburzenia czynności wątroby; zmiany w obrazie krwi, obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, obniżenie ciśnienia tętniczego, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, sztywność karku, ból głowy, dezorientacja.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jesteś uczulony na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ ), cierpisz na czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, schorzenia wątroby, nerek, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi (wówczas stosowanie preparatu jest przeciwwskazane). Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, kortykosteroidy, leki przeciwnadciśnieniowe i moczopędne, doustne leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat (ryzyko wystąpienia interakcji),. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }