Metazydyna MR, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.
17.36 zł

Metazydyna MR, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.

Metazydyna MR, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
17.36 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Metazydyna MR - Trimetazidini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek trimetazydyny

Postać:

tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

ochronnie na serce cytoprotekcyjne

Wskazania:

Lek stosowany jest w długotrwałym leczeniu choroby niedokrwiennej serca w celu zapobiegania napadom dusznicy bolesnej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować przed lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. Nie należy żuć tabletki.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, biegunka (wodniste stolce), dolegliwości żołądkowe i (lub) niestrawność, nudności i wymioty, zawroty głowy, ból głowy, wysypka, świąd skóry, pokrzywka. Rzadko: uczucie omdlewania podczas zmiany pozycji na stojącą z powodu obniżenia się ciśnienia tętniczego krwi, zaczerwienienie twarzy i (lub) szyi. Bardzo rzadko: drżenie, sztywność mięśni, nieprawidłowe ruchy ciała, zaburzenia równowagi (trudności w utrzymaniu pozycji pionowej), zwłaszcza u pacjentów z chorobą Parkinsona. Objawy te ustępują po odstawieniu leczenia.   Lek Metazydyna MR nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na trimetazydynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Metazydyna MR, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Metazydyna MR w ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.