No-Spa Max, 80 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
11.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

No-Spa Max, 80 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

No-Spa Max, 80 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
11.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

NO-SPA MAX to lek rozkurczowy zawierający podwójną dawkę* substancji czynnej - drotaweryny, który zwalcza nawet najbardziej bolesne dolegliwości takie, jak kolki w kamicy nerkowej i moczowodowej, kamicy dróg żółciowych, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu jelit i trzustki, w zespole drażliwego jelita grubego, wzdęciach jelit oraz przy bardzo bolesnym miesiączkowaniu.

Skład

80mg drotaweryny chlorowodorku
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian, talk, alkohol poliwinylowy, żółcień chinolinowa lak, makriogol, E171, lecytyna żelza tlenek żółty (E172)

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletka 2 lub 3 razy na dobę (dobowa dawka wynosi 120-240mg

Dzici powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 1 lub 2 razy na dobę (max dobowa dawka dla dzieci to 160mg)

Działanie

Substancja czynna leku posiada działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie.

Wskazania

Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera; stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz. Jako leczenie wspomagające może zostać użyta bezpiecznie i z pożądanym skutkiem: w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki; w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu; w napięciowych bólach głowy.

Przeciwwskazania

  • uczulenie na którykolwiek ze składników leku
  • u dzieci poniżej 12 roku życia
  • w ciężkiej niewydolności nerek, wątroby i serca
  • w przypadku bloku p-k II - III st.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 889 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

No-Spa Max - Drotaverini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek drotaweryny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

rozkurczające

Wskazania:

Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych, stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych. Wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki. W schorzeniach ginekologicznych: w bolesnym miesiączkowaniu. W napięciowych bólach głowy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. W przypadku koniecznosć zastosowanie leku No-Spa Max u dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Lek może przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: nudności, zaparcie, ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, ciężką niewydolność wątroby, nerek i/lub serca, niedociśnienie, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy stosujesz inne leki. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym podawaniu z lewodopą (lek stosowany w chorobie Parkinsona) ze względu na zmniejszenie jej działania przeciwparkinsonowego oraz nasilenie drżeń i sztywności. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY