Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Biowap 1400, tabletki powlekane, 60 szt.

Biowap 1400, tabletki powlekane, 60 szt.

Opis

Suplement diety uzupełniający codzienną dietę w wapń, witaminę D i K.

Składniki

węglan wapnia DC 90 zgranulowany solą sodowq oktenylobursztynianu skrobiowego E 1450 (zawierający 36% wapnia), kompleks mineralny pozyskiwany z koralowca Corallium (zawierający 34% wapnia), substancja glazurująca (otoczka) -nydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, preparat witaminy K, (menachinon-7) - nośniki: guma arabska (E414), olej słonecznikowy, palmitynian askorbylu (E 304); substancja wypełniająca (otoczka) - celuloza, barwnik (otoczka) - dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca (otoczka) - talk, preparat witaminy D3 (cholekalcyferol) - nośniki: sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E 1450), sacharoza, olej kokosowy, alfa tokoferol (E 307), dwutlenek krzemu (E 55);1 trójglicerydy śreaniołańcuchowe (otoczka), barwnik (otoczka) - tlenki i wodorotlenki żelaza.

Składnik Zawartość w 1 tabletce powlekanej %RDA* dla 1 tabletki Zawartość w 2 tabletkach powlekanych % RDA* dla 2 tabletek

Węglan wapnia, w tym:

wapń

Kompleks mineralny z koralowca, w tym:

wapń

1250 mg

450 mg

150 mg

21 mg

 

 

62,6

2500 mg

900 mg

300 mg

102 mg

 

 

125,2

Witamina K2 15 mcg 20 30 mcg 40
Witamina D3 5 mcg (200 j.m.) 100 10 mcg (400 j.m.) 200

*RDA — zalecane dzienne spożycie

Masa netto

87,6 g

Właściwości składników

Wapń - jest podstawowym składnikiem budulcowym kości.

Witamina - wspomaga utrzymanie zdrowych kości.

Witamina D3 (cholekakyferol) - warunkuje utrzymanie i zdrowych kości, odpowiada za prawidłową gospodarkę wapniową organizmu i mineralizację kości. Wspomaga wchłanianie wapnia w jelicie i utrzymanie jego prawidłowego poziomu we krwi.

Zalecane dzienne spożycie

 1-2 tabletki powlekane dziennie po posiłku, najlepiej rano.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Przeciwwskazania: Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku osób z hiperkalcemią, hipermagnezemią, chorobami nerek, blokiem przedsionkowo--komorowym serca, niedociśnieniem tętniczym, biegunką oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skonsultować się z lekarzem.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chonić od światła i wilgoci.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

LEK-AM
Ostrzykowizna 14A
05-170 Zakroczym

Biowap 1400 - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia witamina D3 (cholekalcyferol) witamina K2

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3 uzupełnia dietę w witaminę K2

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w wapń, witaminę D3 i K2.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 - 2 tabletki powlekane dziennie po posiłku, najlepiej rano. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, hiperkalcemię, hipermagnezemię, choroby nerek,choroby serca, niedociśnie tętnicze. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu Biowap 1400 należy skonsultować się  z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus