Cetraxal, 2 mg/ml, krople do uszu, 0,25 ml x 15 ampułek
Cetraxal, 2 mg/ml, krople do uszu, 0,25 ml x 15 ampułek
41.99 zł

Cetraxal, 2 mg/ml, krople do uszu, 0,25 ml x 15 ampułek

Cetraxal, 2 mg/ml, krople do uszu, 0,25 ml x 15 ampułek
41.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Cetraxal - Ciprofloxacinum - zastosowanie i działanie

Skład:

cyprofloksacyna

Postać:

krople do uszu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie:

bakteriobójcze

Wskazania:

Leczenie ostrego zapalenia ucha zewnętrznego o podłożu bakteryjnym, w sytuacji, kiedy błona bębenkowa nie została uszkodzona.

Dawkowanie:

Miejscowo, wyłącznie do ucha. Lek Cetraxal należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy ogrzać roztwór trzymając ampułkę w dłoniach przez kilka minut, w celu uniknięcia zawrotów głowy, które mogą wystąpić w wyniku zakroplenia zimnego roztworu do przewodu słuchowego. Należy ułożyć się w pozycji leżącej z chorym uchem skierowanym ku górze, a następnie wkroplić krople, pociągając równocześnie kilkakrotnie małżowinę uszną. Pozostać w takiej pozycji przez około 5 minut celem ułatwienia penetracji kropli do wnętrza ucha. Po ponownym podniesieniu głowy, niektóre krople mogą wypłynąć. Uwaga! Zawartość otwartej saszetki należy zużyć w ciągu 8 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: świąd (swędzenie) ucha, dzwonienie w uszach, bóle głowy, zawroty głowy, miejscowe reakcje skórne lub podrażnienie skóry (zapalenie skóry), ból w miejscu zastosowania leku. Bardzo rzadko: wysypka, powstawanie pęcherzy oraz pękanie skóry (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zaczerwienienie oraz łuszczenie się naskórka (złuszczające zapalenie skóry), ostra reakcja alergiczna, alergia skóry z występowaniem swędzenia oraz bąbli pokrzywkowych (pokrzywka). Lek Cetraxal nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na cyprofloksacynę lub którąkolwiek substancję należącą do chinolonowych leków przeciwbakteryjnych bądź którykolwiek z pozostałych składników leku Cetraxal. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Nie zaleca się stosowania leku w połączeniu z innymi lekami do uszu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek Cetraxal może być stosowany w okresie ciąży oraz karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT