Acodin 300, (15 mg / 5 ml), syrop, 100 ml
7.79 zł

Acodin 300, (15 mg / 5 ml), syrop, 100 ml

Acodin 300, (15 mg / 5 ml), syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
7.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Acodin 300 występuje w postaci syropu i zawiera substancje czynne dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol.

Skład

5 ml syropu zawiera substancje czynne : dektrometorfanu bromowodorek 15 mg i dekspantenol (D-pantenol) 50 mg.
Substancje pomocnicze: karboksymetylocelulozy sól sodowa, gliceryna, sacharoza, benzoesan sodu, karmel spożywczy, kwas cytrynowy, esencja malinowa spożywcza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 
5 ml syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę.

Działanie

Dekstrometorfan wykazuje działanie przecikaszlowe, hamuje odruch kaszlowy przez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco  na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa rolę w procesie regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Wskazania

Preparat stosowany w leczeniu objawowym suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Acodin 300 w przypadku:

  • nadwrażliwości na dekstrometorfan lub którykolwiek składnik leku,
  • jednoczesnego stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy MAO; należy również zachować 14 dniową przerwęmiędzy zaprzestaniem podawania inhibitorów MAO, a rozpoczęsciem stosowania dekstrometorfanu,
  • niewydolności oddechowej lub ryzyka jej wystąpienia,
  • astmy oskrzelowej.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania leku Acodin 300 działania niepożądane występują rzadko.
Mogą wystąpić: senność, zawroty głowy i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym nudności, wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Syrop Acodin 300 można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Lek Acodin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Dla tej grupy pacjentów dostępny jest lek Acodin 150 Junior.
Ciąża: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Karmienie piersią: Nie należy stosować leku u kobiet  karmiących piersią.
W dawkach terapeutycznych lek nie powoduje ograniczenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Stosowany w dawkach większych niż zalecane działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 962 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Acodin 300 (syrop) - Dextromethorphani hydrobromidum, Dexpanthenolum - zastosowanie i działanie

Skład:

dekspantenol bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 łyżeczka (5ml) syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę. Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko senność, zawroty głowy, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną. Stosowany w dawkach większych, niż zalecane działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na astmę oskrzelową, nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy, niewydolność oddechową, astmę oskrzelową, zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inhibitory monoaminooksydazy (MAO), leki wykrztuśne, inne leki przeciwkaszlowe. Leku Acodin  nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO. Należy również zachować 14-dniową przerwę między zaprzestaniem podawania inhibitorów MAO, a rozpoczęciem stosowania syropu Acodin.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. . Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.