Doustnie. Dawkę i częstotliwość podawania leku ustala lekarz. Syrop można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Senność, zwroty głowy, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną. Stosowany w dawkach większych, niż zalecane działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby.
Gdy przyjmujesz inhibitory monoaminooksydazy. Leku Acodin 150 Junior nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO. Należy również zachować 14-dniową przerwę między zaprzestaniem podawania inhibitorów MAO, a rozpoczęciem stosowania syropu Acodin 150 Junior. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.