Aspirator do usuwania wydzieliny z nosa, Sopelek, dziobki, 1 szt
17.03 zł

Aspirator do usuwania wydzieliny z nosa, Sopelek, dziobki, 1 szt

Aspirator do  usuwania wydzieliny z nosa, Sopelek, dziobki, 1 szt
Ostatnia cena produktu
17.03 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Sopelek – odciągacz kataru + 3 zapasowe końcówki do nosa.

Wskazania

SOPELEK został zaprojektowany tak, by w najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usunąć zalegającą wydzielinę, utrudniającą niemowlakowi swobodne oddychanie. Stosowanie SOPELKA w każdym przypadku niedrożności noska malucha pozwala na uniknięcie infekcji.
 

  • szybko, dokładnie i głęboko oczyszcza przegrodę nosową,
  • dzięki odpowiednio wyprofilowanej końcówce nie podrażnia błony śluzowej noska,
  • łatwy w obsłudze,
  • wygodny w użyciu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sopelek składa się z trzech części:

  1. Końcówki do nosa z filtrem absorbującym
  2. Cylindra głównego aspiratora
  3. Ustnika umożliwiającego odciąganie kataru


Jednorazową końcówkę do nosa nakładamy na zakończony ustnikiem cylinder główny aspiratora. Wsuwamy końcówkę do jednego otworu nosowego niemowlaka i delikatnie, powoli, z jednakowa siłą wciągamy powietrze przez ustnik. Tą samą czynność powtarzamy w drugim otworze nosowym.

Następnie zdejmujemy zanieczyszczoną końcówkę aspiratora oraz wyjmujemy i wyrzucamy zanieczyszczony filtr. Jeżeli oddychanie niemowlaka jest bardzo utrudnione, można wkropić uprzednio do każdej dziurki w nosie 3-4 krople roztworu izotonicznego.

Przed każdorazowym stosowaniem, w celu utrzymania maksymalnej higieny, należy aspirator odkażać poprzez krótkotrwałe działanie gorącej wody (ok.9- st. C, max. 15 sekund).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h