Produkt w kategoriach

Nurofen Plus, tabletki powlekane, 12 szt.

Nurofen Plus, tabletki powlekane, 12 szt.

8.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Ibuprofen zawarły w leku Nurofen Plus należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność zmniejszenia takich dolegliwości jak ból i gorączka.

Skład

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i kodeiny fosforan półwodny.

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego.

Substancje pomocnicze to:

rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, hypromeloza; otoczka tabletki; hypromeloza, talk, Opaspray white M-1-7111B (tytanu dwutlenek (El71), hypromeloza).

Dawkowanie

Dorośli powinni przyjmować od 1 do 2 tabletek co 6 godzin.

W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować od 1 do 2 tabletek co 6 godzin.

Tabletki połykać popijając płynem.

Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w czasie 24 godzin.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni.

Jeżeli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działanie

Kodeina, druga substancja czynna leku Nurofen Plus, jest silnym lekiem przeciwbólowym.

Połączenie ibuprofenu i kodeiny w leku Nurofen Plus zapewnia skojarzone działanie przeciwbólowe.

Ten lek zawiera kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol.

Wskazania

Lek jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach:

  • bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie.
  • gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.

Przeciwwskazania

Leku Nurofen Plus nie należy stosować u pacjentów:

  • z nadwrażliwością na ibuprofen, kodeinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
  • z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca;
  • przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
  • ze skazą krwotoczną;
  •  z zaburzeniami oddychania;
  • z przewlekłymi zaparciami;
  • jeśli pacjent wie, że bardzo szybko metabolizuje kodeinę do morfiny.

Działania niepożądane

 Jak każdy lek, lek Nurofen Plus może spowodować działania niepożądane.

  • Bardzo często: występują u więcej niż 1 na 10 leczonych pacjentów.
  • Często: występują u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż 1 na 100 pacjentów.
  • Niezbyt często: występują u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów.
  • Rzadko: występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów.
  • Bardzo rzadko: występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach.

Zaburzenia żołądka i jelit:

  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka.
  • Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna.
  • Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, i perforacja.

Zaburzenia układu nerwowego:    .

  • Niezbyt często: bóle głowy. 
  • Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia.
  • W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych:

  • Rzadko: obrzęki.
  • Bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi.

Zaburzania wątroby i dróg żółciowych:

  • Bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:

  • Bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi (niedokrwistość, leukopenia - zmniejszenie liczby białych krwinek - leukocytów, trombocytopenia -zmniejszanie liczby płytek krwi, pancytopenia - zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi, agranulocytoza - brak pewnego rodzaju krwinek białych -granulocytów). Pierwszymi objawami sq gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa).

Zaburzenia skóry:

  • Bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevenso-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka.

Zaburzenia układu immunologicznego:

  • Niezbyt często: pokrzywka i świąd.
  • Bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia -przyspieszenie czynności serca, hipotensja I nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączką dezorientacja.

Zaburzenia serca:

  • Bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.

W związku z leczeniem NIPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Do działań niepożądanych zależnych od kodeiny należą:

Zaburzenia żołądka i jelit zaparcia, nudności.

Zaburzenia układu nerwowego: senność.

Zaburzenia układu oddechowego: zatrzymanie oddechu, zahamowanie odruchu kaszlowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosując lek Nurofen Plus należy skonsultowac się z lekarzem, jeśłi u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz  przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków ( szczególnie przecizakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).

Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może zyć związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Zarówno ibuprofen jak i kodeina są wydzielane z mlekiem kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku Nurofen Plus w okresie karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Należy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas stosowania leku Nurofen Plus może wystąpić uczucie zmęczenia i zawroty głowy. W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy kierować pojazdami mechanicznymi ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen Plus - Ibuprofenum, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

fosforan kodeiny ibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, stany gorączkowe, objawy przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.   U pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby dawkowanie należy ustalić indywidualnie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: bóle brzucha, nudności i niestrawność. Ponadto senność, bóle i zawroty głowy, zaburzenia słuchu, zaparcia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby   Jeżeli podczas stosowania preparatu występują zawroty głowy, senność to należy zrezygnować z prowadzenia pojazdów oraz obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia oddychania, przewlekłe zaparcia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka.   Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, kortykosteroidy, leki na nadciśnienie i moczopędne, doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, preparaty litu, metotreksat.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }