Produkt w kategoriach

Bilobil Intense, 120 mg, kapsułki twarde, 60 szt.

Bilobil Intense, 120 mg, kapsułki twarde, 60 szt.

32.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek Bilobil Intense zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczenie tlenu i glukozy do mózgu.

Skład

1 kapsułka zawiera 120 mg suchego wyciągu z liści miłorzębu oraz: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza czarny, dwutlenek krzemu, żelatyna, płynna glukoza.

Dawkowanie

1 kapsułka dwa razy na dobę.

Działanie

Poprawia przepływ krwi, zapobiega agregacji płytek oraz poprzez regulację metabolizmu chroni komórki i tkanki przed uszkodzeniem spowodowanym brakiem tlenu.

Wskazania

  • osłabienie pamięci oraz sprawności umysłowej związanej z wiekiem,
  • pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach),
  • pomocniczo u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bilobil Intense - Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związanym z wiekiem. Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach). Pomocniczo u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowaną dawką leku Bilobil Intense u dorosłych jest 1 kapsułka przyjmowana dwa razy na dobę, najlepiej rano i wieczorem. Kapsułkę należy połknąć popijając wodą. Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Zaleca się przerwać stosowanie produktu Bilobil intense przynajmniej 36 godzin przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym, takim jak np. wyrywanie zęba. W przypadkach osłabienia pamięci i sprawności umysłowej związanego z wiekiem oraz z zaburzeniem krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach) pierwsze oznaki poprawy pojawiają się zwykle po 3 tygodniach zażywania leku. Kurację można przedłużyć do 3 miesięcy. Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 30 dniach stosowania preparatu nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W bardzo rzadkich przypadkach stosowanie leku Bilobil Intense może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, zaparcia, biegunki. Możliwe też jest wystąpienie bólów głowy, krwawień oraz skórnych reakcji alergicznych (świąd, zaczerwienienie, obrzęk). Ryzyko krwawień wzrasta w przypadku jednoczesnego stosowania leków przeciwpłytkowych lub przeciwzakrzepowych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wyciąg z miłorzębu lub którykolwiek ze składników leku, zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu leku Bilobil intense, w przypadku regularnego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwpłytkowych (np. klopidogrel, dypirydamol, tyklopidyna) lub z lekami przeciwzakrzepowymi (np. heparyna, warfaryna lub pochodne kumaryny), ponieważ jednoczesne ich stosowanie może zwiększać ryzyko krwawień. Jeśli przyjmujesz: trazodon, inhibitory pompy protonowej (np. omeprazol), nifedypina, środki moczopędne z grupy tiazydów należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem Bilobil Intense.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży oraz podczas karmienia piersią, ponieważ dane dotyczące jego stosowania w tym okresie są ograniczone.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus