Voltaren Acti, 12,5 mg, tabletki drażowane, 10 szt (import równoległy, InPharm)
5.99 zł

Voltaren Acti, 12,5 mg, tabletki drażowane, 10 szt (import równoległy, InPharm)

Voltaren Acti, 12,5 mg, tabletki drażowane, 10 szt (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
5.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, zmniejszającym również gorączkę.

Importer: InPharm
Kraj: Francja
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Diklofenak potasowy 12,5mg oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, tytanu dwutlenek.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 14 lat:
Poczatkowo 2 tabletki a następnie w razie potrzeby powtórzyć 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin

Nie należy stosować dawki większej niż 75mg (6 tabletek) w ciągu doby

Nie należy stosować dłużej niż 5 dni w leczeniu bólu lub dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza również gorączkę.

Wskazania

Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne, objawy grypy i przeziębienia

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, ciężkiej niewydolności nerek, watroby lub serca, w przypadku ciąży lub karmienia piersią, uczulenia na diklofenak lub inne leki przeciwbolowe, przeciwzapalne lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Voltaren Acti - Diclofenacum kalicum - zastosowanie i działanie

Skład:

diklofenak potasu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka).

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej przed posiłkiem, popijając wodą. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: początkowo 2 tabletki, a następnie w razie potrzeby powtórzyć 1 lub 2 tabletki co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 75 mg (6 tabletek) na dobę.   Uwaga! Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii: 5 dni w leczeniu bólu oraz do 3 dni w leczeniu gorączki. Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, kurczowe bóle brzucha, niestrawność, wzdęcia, brak łaknienia), ból i zawroty głowy, senność, wysypka skórna, obrzęk obwodowy, niezbyt często krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty, smoliste stolce, krwawa biegunka), owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy, pokrzywka, obrzęki, zapalenie wątroby z towarzyszącą żółtaczką lub bez żółtaczki, astma oskrzelowa, uogólnione reakcje anafilaktyczne.   Pacjenci, u których po zastosowaniu diklofenaku występują zawroty głowy lub inne zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego nie powinni w trakcie trwania kuracji prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa,  czynne lub nawracające owrzodzenie przewodu pokarmowego, krwawienia z przewodu pokarmowego lub o innej lokalizacji (np. z naczyń mózgu), schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, digoksynę, metotreksat, cyklosporynę, sole litu, chinolony.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią preparat może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.