HydroVag, globulki dopochwowe, 7 szt.
25.49 zł

HydroVag, globulki dopochwowe, 7 szt.

HydroVag, globulki dopochwowe, 7 szt.
25.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Globulki dopochwowe HydroVag® nawilżają śluzówkę ścian pochwy, wspomagają procesy regeneracyjne, pomagają utrzymać fizjologiczne pH, a także chronią pochwę przed wptywem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Skład

1 globulka dopochwowa zawiera: 10 mg hialuronlanu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze: mleczan sodu i glicerydy pótsyntetyczne.

Działanie

Po umieszczeniu w pochwie globulka HydroVag® ulega stopieniu i wytwarza warstwę powlekającą błony śluzowe, tworząc środowisko sprzyjające przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka pochwy. Hialuronian sodu zabezpiecza i nawilża śluzówkę pochwy oraz wspomaga proces gojenia i odbudowy tkanek. Kwas mlekowy pomaga utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie pH s 4,5, co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Glikogen pełni funkcję barierową oraz stanowi składnik odżywczy dla pałeczek kwasu mlekowego, które tworzą naturalną florę bakteryjną pochwy chroniącą przed infekcjami i pomagającą w utrzymaniu prawidłowego pH.

Wskazania

W celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego:

 • niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym),
 • zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia),
 • nasilonym stresem.

W celu ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy:

 • w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy (atrofia),
 • w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) spowodowanych np. stosowaniem leków hormonalnych (między innymi agonistów gonadoliberyny - GnRH, glikokortykosteroidów),
 • po radio- i chemioterapii,
 • po zabiegach ginekologicznych (np. po wziernikowaniu, po zabiegach elektrokoagulacji, krioablacji oraz po zabiegach chirurgicznych na przykład po nacięciu krocza),
 • po porodzie.

 

 • W celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia).
 • W celu łagodzenia dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny.
 • Wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 • Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza.
 • Kuracia podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

W przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może nieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni.

W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć kolejną. Nie należy stosować dwóch dawek jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu.

 1. Dokładnie umyć ręce.
 2. Jeśli na skutek narażenia produktu na działanie wysokiej temperatury konsystencja globulki jest zbyt miękka, przed wyjęciem z folii należy umieścić ją na kilka minut w lodówce.
 3. Oderwać jedno gniazdo z blistra, następnie rozchylić listki folii, powoli oddzielić je od siebie i ostrożnie wydobyć globulkę.
 4. Delikatnie umieścić globulkę głęboko w pochwie. W celu ułatwienia aplikacji globulkę można zwilżyć ciepłą przegotowaną wodą.

W celu zabezpieczenia bielizny przed ewentualnym zabrudzeniem w trakcie kuracji należy stosować wkładki higieniczne.

Każdą globulkę należy stosować jednorazowo. Ponowne użycie tej samej globulki niesie ze sobą ryzyko wprowadzenia zanieczyszczeń.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu,
 • W przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza,
 • Nie stosować w trakcie menstruacji,
 • Bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego,
 • Nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu ze względu na obecność w składzie preparatu modyfikowanych tłuszczów,

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się objawy niepożądane tj. nasilenie świądu, pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 st.C.)
 • Chonić od światła i wilgoci.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo,

Preparat stosowany z lekami miejscowo znieczulającymi, ze względu na zawartość w składzie hialuronianu sodu, może wydłużać okres znieczulenia,

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

HydroVag - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu glikogen kwas mlekowy

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

nawilżające wspomaga procesy regeneracyjne pomaga utrzymać fizjologiczne pH

Wskazania:

Łagodzenie uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego: niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym), zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), nasilonym stresem. Ułatwienie regeneracji nabłonka pochwy: w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy, w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) spowodowanych np. stosowaniem leków hormonalnych, po radio- i chemioterapii, po zabiegach ginekologicznych, po porodzie. Łagodzenie dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny. Wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza.   W przypadku uzupełnienie kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni.   W celu zabezpieczenia bielizny przed ewentualnym zabrudzeniem w trakcie kuracji należy stosować wkładki higieniczne.   Uwaga! Bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego. Nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu.

Możliwe skutki uboczne:

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się objawy niepożądane tj. nasilenie świądu, pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.   Gdy stosujesz dopochwowo inne leki. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. Preparat stosowany z lekami miejscowo znieczulającymi może wydłużać okres znieczulenia.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich badań, w czasie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować po konsultacji z lekarzem.