• Icon
Montelukast Bluefish, 5 mg, tabletki do rozgryzania, żucia, 28 szt.
5.22 zł 13.03 zł
13.03 zł
5.22 zł

Montelukast Bluefish, 5 mg, tabletki do rozgryzania, żucia, 28 szt.

  • Icon
Montelukast Bluefish,  5 mg, tabletki do rozgryzania, żucia, 28 szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
5.22 zł 13.03 zł
13.03 zł
5.22 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Montelukast Bluefish - Montelukastum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa montelukastu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Alergologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwalergiczne

Wskazania:

Montelukast Bluefish wskazany jest w leczeniu astmy jako lek pomocniczy u pacjentów z przewlekłą astmą łagodną do umiarkowanej, u których leczenie za pomocą wziewnych glikokortykosteroidów i „doraźnie” stosowanych krótko działających β-agonistów nie daje odpowiedniej klinicznej kontroli objawów astmy. U pacjentów, u których Montelukast Bluefish wskazany jest w astmie, produkt ten może również łagodzić objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Montelukast Bluefish jest również wskazany w zapobieganiu astmie, w której dominującym objawem jest skurcz oskrzeli wywołany wysiłkiem fizycznym. 

Dawkowanie:

Doustne.  Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.  Nie należy stosować montelukastu w postaci doustnej do leczenia ostrych napadów astmy.

Możliwe skutki uboczne:

Zakażenie górnych dróg oddechowych,  zwiększona skłonność do krwawień, reakcje nadwrażliwości, w tym reakcje anafilaktyczne, nacieki eozynofilowe w wątrobie, nietypowe sny, w tym koszmary senne, omamy, bezsenność,, somnambulizm, drażliwość, lęk, niepokój ruchowy, pobudzenie, w tym zachowanie agresywne lub wrogość, drżenie, depresja, w bardzo rzadkich przypadkach myśli i zachowania samobójcze (skłonności samobójcze),  zawroty głowy, senność, parestezje i (lub) hipoestezje (niedoczulica), drgawki, kołatanie serca, krwawienie z nosa, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, niestrawność, nudności, wymioty, zwiększona aktywność aminotransferaz w surowicy (AlAT, AspAT), zapalenie wątroby (w tym cholestatyczne, wątrobowokomórkowe oraz uszkodzenie wątroby o mieszanej etiologii),  obrzęk naczynioruchowy, siniaczenie, pokrzywka, świąd, wysypka, rumień guzowaty,  ból stawów, ból mięśni, w tym skurcze mięśni, osłabienie i (lub) zmęczenie, złe samopoczucie, obrzęk, gorączka.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia ograniczone jest do przypadków, gdy zostanie to uznane za bezwzględnie konieczne. Gdy pzyjmujesz teofilinę, prednizon, prednizolon, doustne środki antykoncepcyjne (etynyloestradiol z noretyndronem w stosunku 35/1), terfenadyn, digoksynę i warfarynę.  
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Sposób aplikacji
PRODUCENT