Ibuprofen LGO, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
7.49 zł

Ibuprofen LGO, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

Ibuprofen  LGO, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
7.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum). 
Ponadto lek zawiera powidon, skrobię żelowaną kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, otoczkę: Aqua Polish P white 010.28 (hypromeloza, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171)). 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa to dwie tabletki, następnie w razie potrzeby po 4 godzinach można przyjąć jedną lub dwie tabletki. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami. 
W przypadku osób w podeszłym wieku zmiana dawki nie jest konieczna. 
 
Tabletki należy podawać po posiłku i popijać wodą. U osób z dolegliwościami przewodu 
pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.
 
Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego i krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza

Wskazania

Lek Ibuprofen LGO stosowany jest w leczeniu: 
• Bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu 
zębów, bólu napięciowego, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących 
grypie i przeziębieniu, nerwobóli. 
• Gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób 
zakaźnych). 
• Bolesnego miesiączkowania. 
 
Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. 

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ibuprofen LGO, 
  • jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy uczulenia w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku lub astmy, 
  • jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja (przedziurawienie) lub krwawienie z przewodu pokarmowego (występowały dwa lub więcej epizody), również związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ, 
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, 
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, 
  • jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie, 
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym tzw. inhibitory COX-2), ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,  
  • u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży, 
  •  u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień)

Leku nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

Działania niepożądane

Niezbyt często (występujące u więcej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale u mniej niż u 1 na 100 pacjentów): niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd. 
 
Rzadko (występujące u więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów, ale u mniej niż u 1 na 1000 pacjentów): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie. 
 
Bardzo rzadko (występujące u mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów): pogorszenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna (przewlekłe stany zapalne jelit), choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacje (przedziurawienie) i krwawienia z przewodu pokarmowego (objawy to smołowate stolce, krwawe wymioty), czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, ostra niewydolność nerek, martwica części nerek z obrzękami, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niedokrwistość (anemia), zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia), zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zaburzenie polegające na niedoborze czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi (pancytopenia), zmniejszenie liczby białych krwinek zwanych granulocytami (agranulocytoza) - pierwszymi objawami zaburzeń krwi są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie zmęczenie, niewyjaśnione krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność,  przyspieszenie pracy serca (tachykardia), zmniejszenie ciśnienia krwi (hipotensja), pogorszenie objawów astmy i skurcz oskrzeli, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał. 
 
U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (w których układ odpornościowy niszczy własne tkanki, jak np. toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów, które występują w tzw. aseptycznym zapaleniu mózgu, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji. 
 
Przy stosowaniu ibuprofenu w innych wskazaniach oraz długotrwale, mogą wystąpić inne działania niepożądane. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 893 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ibuprofen LGO 200 mg - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne przeciwgorączkowe

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu: - bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu napięciowego, bólów mieśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących grypie i przeziębieniu, nerwobóli. - gorączki różnego pochodzenia (min. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choób zakaźnych)  - boslesnego miesiączkowania.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki 200 mg Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat dawka początkowa to dwie tabletki 200 mg, następnie w razie potrzeby po 4 godzinach można przyjąć jedną lub dwie tabletki. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami. W przypadku osób w podeszłym wieku zmiana dawki nie jest konieczna. Tabletki należy podawać po posiłku i popijać wodą. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku. Tabletki 400 mg Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat dawka początkowa to jedna tabletka 400 mg, następnie w razie potrzeby po 4 godzinach można przyjąć kolejną tabletkę. Nie stosować więcej niż trzy tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.  Lek  jest przeznaczony wyłacznie do krótkotrwałego stosowania. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świad Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żoładka, zawroty głowy, bezsenność, podbudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie Bardzo rzadko: pogorszenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka (i) lub dwunastnicy, perforacja i krwawienia z przewodu pokarmowego, ostra niewydolność nerek, martwica części nerek z obrzękami, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia wątroby, niedokrwistość, zmniejszenie liczby białych krwinek i płytek krwi, zmniejszenie  liczyby liczby białych krwinek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek, ciężką niewydolność serca.  Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus