Bepanthen Lotion, kojący balsam do ciała, 200 ml
21.42 zł

Bepanthen Lotion, kojący balsam do ciała, 200 ml

Bepanthen Lotion, kojący balsam do ciała, 200 ml
Ostatnia cena produktu
21.42 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kojący balsam do ciała.

Skład

1 gram lotionu zawiera 25 mg dekspantenolu.
Substancje pomocnicze: lakton kwasu pantotenowego, wersenian disodowy, chlorowodorek chlorcheksydyny, stearynian polioksyetylenoglikolu, dimeticon, substancja zapachowa, parafina ciekła, woda oczyszczona.

Dawkowanie

nakładać na powierzchnię skóry raz lub kilka razy dziennie w zależmności od potrzeb. Preparat może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią.

Działanie

dekspantenol zawarty w preparacie po przeniknięciu do skóry szybko przekształca się w witaminę B5, która odgrywa ważną rolę w procesie wzrostu i w procesie regeneracji skóry. Bepanthen lotion działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie, chroni skórę przed wysuszeniem i zwiększa jej elastyczność.

Wskazania

do codziennej pielęgnacji suchej skóry, do leczenia podrażnień nieuszkodzonej skóry np. niewielkich oparzeń słonecznych, zaczerwień powstałych w wyniku używania detergentów itp.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bepanthen Lotion - Dexpanthenolum - zastosowanie i działanie

Skład:

dekspantenol

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Pediatria

Działanie :

łagodzące przyspiesza gojenie

Wskazania:

Oparzenia skóry, w tym oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, podrażnienie sutków podczas karmienia. Szczególnie przydatny w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej. Lotion zaleca się stosować szczególnie w przypadkach nadmiernej suchości skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Skórę smaruje się jeden lub kilka razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko - łagodne miejscowe odczyny uczuleniowe.