Komar, kapsułki, 20 szt
13.69 zł

Komar, kapsułki, 20 szt

Komar, kapsułki, 20 szt
Ostatnia cena produktu
13.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat KOMaR to precyzyjnie dobrana formuła składników, których nawet niewielkie ilości wystarczą w układzie wydalania skórnego do ochrony przed ukąszeniami insektów.

Składniki

1 tabletka [335,1 mg] (zalecana dawka dzienna) zawiera: witamina b1 [1,1 mg], Mięta zwyczajna [100 mg], Pokrzywa [200 mg], Ekstrakt z pachnotki zwyczajnej [30 mg], Ekstrakt z curcuma longa [2 mg], Ekstrakt z rozmarynu (proszek z liścia) [2 mg].

Właściwości składników

Witaminy z grupy B, do których należy tiamina (witamina B1), nie kumulują się w organizmie, dlatego należy je systematycznie dostarczać wraz z dietą. Nadwyżka tiaminy jest usuwana z organizmu drogą skórną czyli z potem, lub z moczem. Nadmiar witaminy powoduje specyficzny zapach, silnie nietolerowany przez insekty, a nieznacznie tylko wyczuwalny przez człowieka. Wszystkie składniki preparatu działają synergiczne; uzupełniają się i wzmacniają nawzajem. Pachnotka zwyczajna, oraz rozmaryn zmniejszają reakcje po ukąszeniu przez komara lub moskita, ograniczają powstałe stany podrażnienia oraz redukują świąd. Pachnotka zwyczajna oraz pokrzywa dodatkowo ograniczają wydzielanie potu, co wydłuża okres utrzymywania się na skórze wyczuwalnego przez owady zapachu preparatu. Dodatek mięty, rozmarynu i kurkumy zwiększa intensywność zapachu pozostałych składników.

Zalecane dzienne spożycie

Zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie, popijając niewielką ilością płynu. W planowanej podróży lub przed sezonem urlopowym, rozpocząć stosowanie na około 14 dni przed wyjazdem. Doraźnie przyjmować preparat na 1-2 godziny przed wieczorną zwiększoną aktywnością tych owadów ( przed zachodem słońca). 1 kapsułka dziennie stosowanego preparatu zapewnia stałą ochronę w okresie wylęgania i ataku komarów. Można otworzyć kapsułkę wysypując proszek na dowolne jedzenie w celu spożycia.

Preparat wykazuje działanie wspomagające w walce przeciwko kleszczom i meszkom.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

PROMEDIQA
Hugo Kołłątaja 27
81-332 Gdynia