Polytar AF, szampon przeciwłupieżowy, 150 ml
20.67 zł

Polytar AF, szampon przeciwłupieżowy, 150 ml

Polytar AF, szampon przeciwłupieżowy, 150 ml
Ostatnia cena produktu
20.67 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Dziegcie działają keratolitycznie, przeciwświądowo, antyseptycznie, obniżając syntezę DNA hamują również namnażanie się komórek naskórka, co jest wykorzystywane przy leczeniu chorób skóry, w których występują nadmierne podziały komórkowe. Ma to szczególne znaczenie w łuszczycy.

Skład

mieszanina dziegci 1%, pirytionian cynku 1%, dietanoloamid kokosowy, laurylosiarczan trójetanoloaminy, karbomer 940, wodorotlenek sodu, glicerol, hydroksypropylometyloceluloza, Triton X-100, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Przed użyciem wstrząsnąć butelkę, na zwilżone włosy nanieść niewielką ilość Polytaru AF, następnie masować skórę głowy i jej okolice przez 2-3 minuty. Stosować 2-3 razy w tygodniu przez okres 3 tygodni. Zapobiegawczo w łojotoku lub łupieżu stosować 1 raz w tygodniu. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Polytar AF może wywoływać podrażnienie skóry, wysypkę, nadwrażliwość na światło. W przypadku długotrwałego podrażnienia skóry przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Działanie

 Pirytionian cynku jest czynnikiem bakteriostatycznym i przeciwgrzybiczym. Dzieki temu usuwana jest bezpośrednia przyczyna powstawania łupieżu.

 

Wskazania

Leczenie łupieżu, łojotoku, łuszczycy, stanów zapalnych i świądu owłosionej skóry głowy.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Polytar AF może wywołać podrażnienie skóry, wysypkę, rzadziej nadwrażliwość na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy przed kontaktem z preparatem.
Ciążą i okres karmienia: brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Polytar AF - Pix litanthracis, Zinci pirythionum - zastosowanie i działanie

Skład:

pirytioninan cynku mieszanina dziegci

Postać:

szampon

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

antyseptyczne przeciwświądowe keratolityczne przeciwłupieżowe

Wskazania:

Leczenie chorób owłosionej skóry głowy, takich jak: łuszczyca, łupież, łojotok, stany zapalne i świąd skóry. Profilaktyka łojotoku i łupieżu.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2-3 razy w tygodniu nanosi się szampon na wilgotne włosy, masuje skórę głowy przez 2-3 minuty, a następnie spłukuje. Czas leczenia wynosi 3 tygodnie. W profilaktyce łojotoku i łupieżu szampon stosuje się raz w tygodniu.   Uwaga! Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie skóry, wysypka, nadwrażliwość na promienie słoneczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.