Oilatum, leczniczy żel do kąpieli, 65 g
Oilatum, leczniczy żel do kąpieli, 65 g
0.00 zł

Oilatum, leczniczy żel do kąpieli, 65 g

Oilatum, leczniczy żel do kąpieli, 65 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Oilatum - Paraffinum liquidum - zastosowanie i działanie

Skład:

parafina płynna

Postać:

emulsja do kąpieli żel do kąpieli

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Pediatria Dermatologia i wenerologia

Działanie:

nawilżające łagodzi podrażnienia natłuszczające zmiękczające

Wskazania:

Do kąpieli leczniczej w celu złagodzenia podrażnionej, suchej i łuszczącej się skóry. Żel- do mycia rąk i pod prysznic przy suchej skórze ze świądem.

Dawkowanie:

Emulsja. 3-4 nakrętki do 10-20 minutowej kąpieli w wannie (dorośli) lub 1-2 nakrętki emulsji (dzieci). Niemowlęta: 0,5-2 nakrętek emulsji. Emulsję można także stosować do miejscowego oczyszczania skóry. W tym celu w zwilżoną skórę wcierać niewielka ilość emulsji i następnie spłukać wodą. Żel. Niewielką ilość żelu wcierać w zwilżoną skórę po czym spłukać wodą. Żelu nie należy stosować do kąpieli w wannie.

Opis

Lek Oilatum w postaci żelu jest wskazany w miejscowym leczeniu wspomagającym podrażnionej, swędzącej, suchej skóry, łącznie ze zmianami w przebiegu wyprysku i stanów zapalnych.

Skład

1 g żelu zawiera:
substancję czynną: parafinę ciekłą lekką 700 mg,
substancje pomocnicze: polietylen 617 A, dilaurynian glikolu polietylenowego 400, polioksyetylenu 40 sorbitanoseptooleinian, 2-oktadodekanol, eter myrystylopropionowy PEG-2, polifenylometylosiloksanu kopolimer, aromat kwiatowy :Floral Spice" 5172/10.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.Oilatum żel może być stosowany tak często jak jest to konieczne. Oilatum żel powinien być stosowany zawsze na zwilżoną skórę, tak, jak każdy żel do kąpieli pod prysznicem.
Kąpiel pod prysznicem: wetrzeć małą ilość żelu w zwilżoną skórę i łagodnie masować podrażnione, swędzące miejsca. Spłukać żel ciepłą wodą i osuszyć skórę delikatnie oklepując miękkim ręcznikiem.

Działanie

Parafina ciekła tworzy oleistą powłokę na warstwi rogowej naskórka, zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry i zapewniając jej tym samym odpowiednią wilgotność i natłuszczenie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników Oilatum żel.

Działania niepożądane

Podczas stosowania Oilatum żel może wystąpić uczulenie na składniki leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Używając Oilatum żel, należy uważać aby nie poślizgnąć się podczas kąpieli. Leku Oilatum żel nie należy stosować na tłustą skórę.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem każdego leku, należy poradzić się lekarza. Stosowanie leku Oilatum nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

STIEFEL
Rzymowskiego 53
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT