Brevoxyl 4%, krem, (40 mg / g), 40 g
18.59 zł

Brevoxyl 4%, krem, (40 mg / g), 40 g

Brevoxyl 4%, krem, (40 mg / g), 40 g
Ostatnia cena produktu
18.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Brevoxyl jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, a zwłaszcza jego formy zaskórnikowej i grudkowo-krostkowej.

Skład

Substancja aktywna: nadtlenek benzoilu 4% w/w
Substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, simetikon (emulsja), alginian propylenoglikolu, dimeetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Niewielką ilość kremu nanieść na całą powierzchnię skóry dotkniętą trądzikiem. Stosować 1-2 razy dziennie. W celu uzyskania pełnej informacji należy przeczytać załączoną ulotkę informacyjną.

Wskazania

Preparat wskazany w leczeniutrądzika pospolitego (forma zaskórnikowa i grudkowo-krostkowa).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Brevoxyl - Benzoylis peroxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek benzoilu

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

odkażające złuszczające przeciwtrądzikowe

Wskazania:

Trądzik pospolity w formie zaskórnikowej i grudkowo-krostkowej.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Umytą, zmienioną chorobowo skórę smarować kremem 1-2 razy dziennie. Stosować preparat nie na pojedyncze zmiany lecz na całą powierzchnię skóry dotkniętą trądzikiem. Przed i po użyciu leku należy umyć ręce. Uwaga! Unikać kontaktu z błonami śluzowymi oczu, nosa i jamy ustnej. Chronić ubranie przed kontaktem z preparatem (możliwość odbarwienia tkaniny). Ostrożnie stosować na szyję i inne wrażliwe miejsca. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zwykle po pierwszym zastosowaniu może wystąpić łagodne pieczenie, po kilku dniach umiarkowane zaczerwienienie i złuszczanie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nadtlenek benzoilu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.