Disophrol retard, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 8 szt
17.19 zł

Disophrol retard, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 8 szt

Disophrol retard, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 8 szt
Ostatnia cena produktu
17.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Disophrol Retard zawiera maleinian deksbromfeniraminy i siarczan pseudoefedryny. Maleinian deksbromfeniraminy wykazuje działanie przeciwhistaminowe, a siarczan pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne błon śluzowych i zmniejsza przekrwienie błon śluzowych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są deksbromfeniraminy maleinian i pseudoefedryny siarczan.
Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian, skład otoczki: wapnia siarczan dwuwodny, wapnia siarczan bezwodny, sacharoza, talk, guma arabska, kalafonia, żelatyna, zeina, tytanu dwutlenek, kwas oleinowy, mydło, butylu parahydroksybenzoesan, wosk biały, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka dwa razy na dobę, rano i wieczorem.

Działanie

Lek zmniejsza obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych przez co zmniejsza uczucie zatkania nosa. Zmniejsza także wyciek wydzieliny z nosa, kichanie i swędzenie nosa i gardła oraz łzawienie i swędzenie oczu występujące w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Wskazania

Lek wskazany celem łagodzenia objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego oraz objawów związanych z zapaleniem zatok.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Disophrol Retard:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub inne leki o podobnej strukturze chemicznej
  • jeśli pacjent leczony jest inhibitorami monoaminooksydazy oraz w ciągu 14 dni po zakończeniu takiego leczenia.
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężka choroba niedokrwienna serca, nadczynność tarczycy.

Działania niepożądane

Lek może powodować m.in: senność, kołatanie serca, tachykardia, drgawki, zawroty głowy z uczuciem wirowania, ból głowy, bezsenność, suchość błon śluzowych nosa i gardła, zaburzenia oddychania, nudności, wymioty, zwiększone wydalanie moczu, nadciśnienie, kurcze mięśni, wstrząs anafilaktyczny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Disophrol Retard - Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan pseudoefedryny maleinian deksbromfeniraminy

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

przeciwalergiczne poprawia drożność kanałów nosowych i zatok

Wskazania:

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, gorączki siennej i innych alergii oraz w stanach związanych z zapaleniem zatok.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat doustnie 1 tabletka 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Po uzyskaniu poprawy 1 tabletka na dobę jest wystarczająca do skutecznej kontroli objawów.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, niepokój, lęk, strach, napięcie, bezsenność, drżenie, drgawki, osłabienie, zawroty głowy (także z uczuciem wirowania), ból głowy, zaczerwienienie, bladość, trudności w oddychaniu, nasilone pocenie się, nudności, wymioty, brak łaknienia, kurcze mięśni, skurcz zwieracza pęcherza moczowego, zatrzymanie moczu, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, bóle dławicowe, ból w okolicy serca, reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne, dreszcze, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nosa i gardła, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości.   Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, niedoczynność gruczołu tarczowego, jaskrę, cukrzycę, przerosty gruczołu krokowego, przewlekłe zapalenie oskrzeli.   Gdy przyjmujesz: leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe, leki nasenne i uspokajające lub  inne leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego, doustne leki przeciwzakrzepowe, glikozydy naparstnicy, leki zobojętniające kwas solny.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w III trymestrze ciąży. Dopuszcza się stosowanie w I i II trymestrze wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.