Procto-Glyvenol, czopki doodbytnicze, 10 szt. (import równoległy, InPharm)
22.99 zł

Procto-Glyvenol, czopki doodbytnicze, 10 szt. (import równoległy, InPharm)

Procto-Glyvenol, czopki doodbytnicze, 10 szt. (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
22.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Procto-Glyvenol w postaci czopków jest preparatem przeznaczonym do leczenia zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu.

Importer: InPharm
Kraj: Czechy
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

tribenozyd 400 mg, lidokaina 40 mg; substancje pomocnicze: masa czopkowa D, masa czopkowa 35. 

Dawkowanie

Preparatu Procto-Glyvenol nie należy używać u: osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, dzieci. 

Działanie

Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina usuwa natychmiast ból. Procto-Glyvenol łagodzi w ten sposób dokuczliwe objawy żylaków odbytu. Preparat działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego. Lek stosuje się doodbytniczo. 

Wskazania

1 czopek doodbytniczo rano oraz wieczorem - aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując 1 czopek raz na dobę. Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu. 

Przeciwwskazania

Reakcje skórne jak pieczenie w miejscu podania, wysypka, świąd i pokrzywka. Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, w tym obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli i zaburzenia sercowo-naczyniowe. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Procto-Glyvenol - Tribenosidum, Lidocaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

tribenozyd chlorowodorek lidokainy

Postać:

czopki doodbytnicze krem doodbytniczy

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwobrzękowe przeciwzapalne przeciwświądowe

Wskazania:

Wewnętrzne i zewnętrzne żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych żylaków odbytu krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Uwaga! Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu. Nie stosować u dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W wyjątkowych przypadkach po zastosowaniu czopka może początkowo wystąpić uczucie lekkiego pieczenia, bólu lub wzmożona perystaltyka jelit. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.