Aspifox, 75 mg, tabletki dojelitowe, 56 szt.
4.99 zł

Aspifox, 75 mg, tabletki dojelitowe, 56 szt.

Aspifox, 75 mg, tabletki dojelitowe, 56 szt.
Ostatnia cena produktu
4.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Aspifox zawiera kwas acetylosalicylowy, który w małych dawkach należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpłytkowymi

Skład

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.
Ponadto lek zawiera:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy;
otoczka tabletki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.

Dawkowanie

Lek Aspifox należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli:
Zapobieganie wystąpieniu zawałów serca:

 • zalecane dawkowanie to 75 mg – 160 mg jeden raz na dobę.


Zapobieganie udarom mózgu:

 • zalecane dawkowanie to 75 mg – 325 mg jeden raz na dobę.


Zapobieganie problemom sercowo-naczyniowym u pacjentów, którzy chorują z powodu stabilnej lub niestabilnej dławicy piersiowej (rodzaj bólu w klatce piersiowej):

 • zalecane dawkowanie to 75 mg – 160 mg jeden raz na dobę.


Zapobieganie tworzeniu się zakrzepów po niektórych zabiegach chirurgicznych serca:

 • zalecane dawkowanie to 75 mg – 160 mg jeden raz na dobę.


Pacjenci w podeszłym wieku:
Tak jak u pacjentów dorosłych. Ogólnie kwas acetylosalicylowy należy stosować z ostrożnością u pacjentów w podeszłym wieku, którzy są bardziej podatni na wystąpienie działań niepożądanych. Leczenie należy oceniać w regularnych odstępach czasu.

Działanie

Przyjmowanie leku Aspifox może zmniejszyć ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi i dlatego też zapobiega późniejszym:

 • zawałom serca
 • udarom mózgu
 • problemom sercowo-naczyniowym u pacjentów, którzy chorują z powodu stabilnej lub niestabilnej dławicy piersiowej (rodzaj bólu w klatce piersiowej).

Lek Aspifox stosuje się również w zapobieganiu tworzeniu się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspifox:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspifox (patrz punkt 6 „Inne informacje”)
 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na inne salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Leki NLPZ są zwykle stosowane w zapaleniu stawów lub reumatyzmie i bólu,
 • jeśli pacjent miał napad astmy oskrzelowej lub obrzęk niektórych części ciała, np. twarzy, ust, gardła lub języka (obrzęk naczynioruchowy) po przyjęciu salicylanów lub leków z grupy NLPZ,
 • jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek występowało owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy, lub inny rodzaj krwawienia tak jak udar mózgu,
 • jeśli pacjent kiedykolwiek miał problem z krzepnięciem krwi,
 • jeśli pacjent ma poważne problemy z wątrobą lub nerkami,
 • jeśli pacjentka jest w ostatnich trzech miesiącach ciąży; nie wolno u pacjentki stosować dawek większych niż 100 mg na dobę (patrz punkt „Ciąża i karmienie piersią),
 • jeśli pacjent przyjmuje lek o nazwie metotreksat (np. stosowany w leczeniu raka lub reumatoidalnego zapalenia stawów) w dawkach większych niż 15 mg na tydzień.

 

Działania niepożądane

Jeżeli pacjent zauważy którykolwiek z następujących poważnych działań niepożądanych, należy przerwać stosowanie leku Aspifox i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem:

 • Nagłe świsty podczas oddychania, obrzęk ust, twarzy lub ciała, wysypka, zmęczenie lub trudności w połykaniu (ciężkie reakcje alergiczne).
 • Zaczerwienienie skóry z pęcherzami lub łuszczeniem się, które może być związane z wysoką gorączką i bólem stawów. Może to być rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona lub zespół Lyella.
 • Nietypowe krwawienia, takie jak kaszel z odkrztuszaniem krwi, krwawe wymioty lub krew w moczu, lub smoliste stolce.


Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 na 100 pacjentów):

 • Niestrawność.
 • Zwiększona skłonność do krwawień.


Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 na 1 000 pacjentów):

 • Pokrzywka.
 • Katar.
 • Trudności w oddychaniu.


Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):

 • Ciężkie krwawienie z żołądka lub jelit, krwawienie w obrębie mózgu; zmiany liczby krwinek we krwi.
 • Nudności i wymioty.
 • Skurcz dolnych dróg oddechowych, napad astmy.
 • Zapalenie naczyń krwionośnych.
 • Siniaki z purpurowymi plamami (krwawienie w obrębie skóry).
 • Ciężkie reakcje alergiczne, takie jak: wysypka znana jako rumień wielopostaciowy i jego zagrażająca życiu postać: zespół Stevensa-Johnsona oraz zespół Lyella.
 • Reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk np. ust, twarzy lub ciała lub wstrząs.
 • Nieprawidłowe, obfite lub przedłużające się krwawienia miesiączkowe.


Działanie niepożądane o nieznanej częstości:

 • Dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub osłabienie słuchu.
 • Ból głowy.
 • Zawroty głowy.
 • Owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy i perforacja.
 • Przedłużony czas krwawienia.
 • Zaburzenie czynności nerek.
 • Zaburzenie czynności wątroby.
 • Duże stężenie kwasu moczowego we krwi.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek nie jest zalecany do stosowania w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Może być stosowany jedynie profilaktycznie.

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
U pacjentek w ciąży nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego, chyba że stosowanie zalecił lekarz prowadzący. U pacjentki nie należy stosować leku Aspifox, jeśli jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży (patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Aspifox”). Regularne stosowanie lub duże dawki tego leku w późnym okresie ciąży mogą spowodować poważne komplikacje u matki lub dziecka.
U pacjentek karmiących piersią nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego, chyba że jest to zalecone przez lekarza prowadzącego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Aspifox - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

zmniejsza krzepliwość krwi

Wskazania:

Ograniczenie ryzyka tworzenia się zakrzepów  krwi.   Uwaga! Ten lek nie jest zalecany do stosowania w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Może być stosowany jedynie profilaktycznie.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością płynu (1/2 szklanki wody). Tabletki mają otoczkę, która nie rozpada się w żołądku i zapobiega podrażnieniu jelit i dlatego nie należy ich kruszyć, łamać ani żuć.   Uwaga!Podczas stosowania leku Aspifox należy unikać spożywania alkoholu. Spożywanie alkoholu może potencjalnie zwiększyć ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego i przedłużyć czas krwawienia.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niestrawność, zwiększona skłonność do krwawień. Niezbyt często: pokrzywka, katar, trudności w oddychaniu. Rzadko : ciężkie krwawienie z żołądka lub jelit, krwawienie w obrębie mózgu; zmiany liczby krwinek we krwi, nudności i wymioty, skurcz dolnych dróg oddechowych, napad astmy, zapalenie naczyń krwionośnych, siniaki z purpurowymi plamami (krwawienie w obrębie skóry), ciężkie reakcje alergiczne, reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk np. ust, twarzy lub ciała lub wstrząs, nieprawidłowe, obfite lub przedłużające się krwawienia miesiączkowe. Działanie niepożądane o nieznanej częstości: dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub osłabienie słuchu, ból głowy, zawroty głowy, owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy i perforacja, przedłużony czas krwawienia, zaburzenie czynności nerek, zaburzenie czynności wątroby, duże stężenie kwasu moczowego we krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspifox, napad astmy oskrzelowej lub obrzęk niektórych części ciała, np. twarzy, ust, gardła lub języka (obrzęk naczynioruchowy) po przyjęciu salicylanów lub leków z grupy NLPZ, owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy, lub inny rodzaj krwawienia tak jak udar mózgu, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, dnę moczanową.   Gdy przyjmujesz inne leki rozrzedzające krew lub zapobiegające tworzeniu się zakrzepów (np. warfaryna, heparyna, klopidogrel), zapobiegające odrzuceniu narządu po przeszczepie (cyklosporyna, takrolimus), lek na nadciśnienie, digoksynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, steroidy, leki stosowane w dnie moczanowej, leki przeciwpadaczkowe, acetazolamid (stosowany w leczeniu jaskry), metotreksat ( w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień), leki przeciwcukrzycowe, leki przeciwdepresyjne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.