Venoruton Forte, 500 mg, tabletki, 60 szt
40.99 zł

Venoruton Forte, 500 mg, tabletki, 60 szt

Venoruton Forte, 500 mg, tabletki, 60 szt
40.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w objawowej przewlekłej niewydolności żylnej.

Skład

Substancjami czynnymi leku są o-(beta-hydroksyetylo)-rutozydy

Substancje pomocnicze: glikol polietylenowy 6000, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Początkowe 1 tabletka 2 razy na dobę

Podtrzymujące: 1 tabletka 1 raz na dobę

Działanie

Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg. Lek stosowany również pomocniczo w leczeniu objawowym żylaków odbytu. Redukuje uczucie ciężkich i bolących nóg. Zmniejsza obrzęki.

Wskazania

Leczenie objawowe przewlekłej niewydolności żylnej.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Venoruton Forte - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia Proktologia

Działanie :

przeciwobrzękowe ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzi, choroby skórne pochodzenia naczyniowego, owrzodzenia podudzi, żylaki odbytu. Wspomagająco w zmianach w mniejszych naczyniach krwionośnych w przebiegu cukrzycy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie w trakcie posiłku do czasu ustąpienia dolegliwości, co następuje zwykle po 2-4 tygodniach. W celu utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się kontynuowanie leczenia przez kilka następnych tygodni - 1 tabletka dziennie. Tabletki należy połykać w całości, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, biegunka, dolegliwości żołądkowe), ból i zawroty głowy, zmęczenie, wysypki skórne, zaczerwienienie twarzy, świąd.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży.