Pantoprazole Arrow, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Pantoprazole Arrow, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
0.00 zł

Pantoprazole Arrow, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt

Pantoprazole Arrow, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Pantoprazole Arrow - Pantoprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

pantoprazol

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i starsza: leczenie objawów (np. zgaga, cofanie się kwasu, ból przy przełykaniu) związanych z chorobą refluksową przełyku spowodowaną cofaniem się kwasu z żołądka; długotrwałe leczenie refluksowego zapalenia przełyku (zapalenie przełyku, któremu towarzyszy cofanie się kwasu żołądkowego) oraz zapobieganie jego nawrotom. Dorośli: zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka spowodowanym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, np. ibuprofen) u osób z grupy ryzyka, którzy muszą stale przyjmować NLPZ.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem, nie rozgryzając ani nie dzieląc tabletki. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: ból głowy; zawroty głowy; biegunka; nudności, wymioty; uczucie pełności w jamie brzusznej i wzdęcia z oddawaniem wiatrów (wiatry); zaparcia; suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha; wysypka skórna, rumień, wykwity skórne; świąd; osłabienie; wyczerpanie lub ogólne złe samopoczucie; zaburzenia snu. Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie; pokrzywka; ból stawów; bóle mięśni; zmiany masy ciała; zwiększona temperatura ciała; obrzęk kończyn (obrzęk obwodowy); reakcje alergiczne; depresja, powiększenie piersi u mężczyzn. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji.   Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Jeżeli po zastosowaniu leku występują działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na pantoprazol, na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej lub którykolwiek z pozostałych składników leku Pantoprazole Arrow, chorobę wątroby, niedobór witaminy B12, niezamierzoną utratę masy ciała, wymioty (szczególnie nawracające), wymioty z krwią, krew w kale, kał czarny lub smolisty, problemy z połykaniem lub ból w trakcie przełykania, bladość i osłabienie (niedokrwistość), bóle w klatce piersiowej, ból brzucha, ciężkie i (lub) uporczywe biegunki.   Gdy stosujesz atazanawir (stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), leki zmniejszające ilość kwasu produkowanego w żołądku, takie jak inne inhibitory pompy protonowej (np. omeprazol, lanzoprazol, rabeprazol) lub antagoniści H2 (np. ranitydyna, famotydyna), ketokonazol (stosowany w zakażeniach grzybiczych), warfarynę i fenprokumon (wpływają na gęstość krwi i zapobiegają zakrzepom). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy lekarz uzna, że korzyść z jego stosowania dla matki jest większa, niż potencjalne ryzyko dla nienarodzonego dziecka lub niemowlęcia.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT