Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt
17.56 zł

Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt

Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
17.56 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Polomigran - Pizotifenum - zastosowanie i działanie

Skład:

jabłczan pizotifenu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia

Działanie :

przeciwmigrenowe

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie migreny, pourazowe bóle głowy, bóle głowy Hortona.   Uwaga! Polomigran nie przerywa napadów migreny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, zawroty głowy, znużenie, brak koncentracji, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w jamie ustnej. Ponadto na początku leczenia wzrost apetytu, zwiększenie masy ciała.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia koncentracji, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pizotifen lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, otyłość.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki przeciwhistaminowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.