Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt
Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt
0.00 zł

Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt

Polomigran, tabletki, 0,5 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Polomigran - Pizotifenum - zastosowanie i działanie

Skład:

jabłczan pizotifenu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia

Działanie:

przeciwmigrenowe

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie migreny, pourazowe bóle głowy, bóle głowy Hortona.   Uwaga! Polomigran nie przerywa napadów migreny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, zawroty głowy, znużenie, brak koncentracji, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w jamie ustnej. Ponadto na początku leczenia wzrost apetytu, zwiększenie masy ciała.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia koncentracji, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pizotifen lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, otyłość.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki przeciwhistaminowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT