D-Vitum Calcium, tabletki, 60 szt
19.55 zł

D-Vitum Calcium, tabletki, 60 szt

D-Vitum Calcium, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
19.55 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

D-Vitum Calcium suplement diety zawierający wapń z muszli ostryg z witaminą D3.

Składniki

Węglan wapnia z muszli ostryg, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), hydroksypropylometyloceluloza (emulgator), stearynian magnzu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek tytanu (barwnik), glikol polietylenowy (substancja wiążąca), alkohol poliwinylowy (substancja do stosowania na powierzchnię), sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (skrobia modyfikowana), talk (substancja przeciwzbrylająca), olej sojowy (nośnik), guma arabska (substancja wiążąca), tlenek żelaza żółty (barwnik), indygokarmin (barwnik), błękit brylantowy FCF (barwnik), witamina D3.

1 tabletka zawiera:
1500 mg węglanu wapnia z muszli ostryg, w tym 600 mg wapnia (75% zalecanego dziennego spożycia) 10 µg (400 j.m.) witaminy D3 (200% zalecanego dziennego spożycia).

Właściwości składników

Wapń jest pierwiastkiem niezbędnym naszemu organizmowi przez całe życie. Jest wymagany do zapewnienia prawidłowej mineralizacji kości i zębów. Uczestniczy również w procesie krzepnięcia krwi, wpływa na przepuszczalność błon komórkowych oraz powstawanie sygnałów nerwowych.
Witamina D3 bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem.

Preparat polecany osobom dorosłym w celu codziennego uzupełniania diety w wapń i witaminę D3.

Zalecane dzienne spożycie

1 tabletka dziennie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

OLFARM
Mokronoska 8
52-407 Wrocław

D-Vitum Calcium - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia z muszli ostryg witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w wapń i witaminę D3.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.