Produkt w kategoriach

Enteromax, kapsułki, 10 szt

Enteromax, kapsułki, 10 szt

14.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Enteromax jest połączeniem probiotycznych bakterii oraz drożdży o potwierdzonej w badaniach zdolności do ograniczania kolonizacji jelit drobnoustrojami chorobotwórczymi.
Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych w formie otwieranych kapsułek.

Skład

Saccharomyces boulardii, glukoza, hydroksypropylometyloceluloza (składnik kapsułki) , Lactobacillus rhamnosus GG stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek tytanu (barwnik kapsułki).

1 kapsułka zawiera:

żywe liofilizowane komórki drożdży szczepu Saccharomyces boulardii (10 miliardów), żywe liofilizowane komórki bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG (3 miliardy).

Właściwości

Enteromax zawiera 1,5 miliarda korzystnych dla zdrowia bakterii Lactobacillus rhamnosus GG oraz 5 miliardów drożdży Saccharomyces boulardii.
Szczepy te:

  • mają potwierdzoną badaniami skuteczność w profilaktyce i leczeniu biegunek.
  • są uznane za najbardziej skuteczne probiotyki do postępowania dietetycznego w przebiegu biegunki infekcyjnej, w tym rotawirusowej oraz poantybiotykowej; znamiennie skracają średni czas jej trwania
  • zmniejszają ilość wodnistych stolców
  • mają najlepiej udokumentowane działanie w pomocniczym leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych
  • są odporne na działanie soku żołądkowego, żółci i soków trzustkowych dzięki czemu docierają do jelit w pełni aktywne.

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego w:

  • ostrej biegunce infekcyjnej, w tym rotawirusowej
  • biegunce poantybiotykowej, w biegunce szpitalnej oraz biegunce "podróżnych"
  • trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu; zaleca się stosować produkt przez dwa tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii, o ile lekarz nie zaleci inaczej
  • zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego wywołanych nieprawidłową florą jelitową.

Sposób użycia

Dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka dziennie.
Dorośli: 1-2 kapsułki dziennie.
Kapsułkę należy połknąć i popić letnią lu chłodną wodą.
Dla dzieci należy otworzyć kapsułkę i następnie rozprowadzić jej zawartość w letniej lub chłodnej wodzie. Spożywać bezpośrednio po przygotowaniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Enteromax - zastosowanie i działanie

Skład:

Saccharomyces boulardii Lactobacillus rhamnosus GG

Postać:

kapsułki saszetki

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

preparat probiotyczny

Wskazania:

Preparat Enteromax przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w: ostrej biegunce infekcyjnej, biegunce poantybiotykowej, biegunce szpitalnej oraz w biegunce "podróżnych", trakcie antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu, zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego wynikających z nieprawidłowej ilości flory jelitowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka lub 1 saszetka dziennie. Dla dzieci należy otworzyć kapsułkę i następnie rozprowadzić jej zawartość w letniej lub chłodnej wodzie. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Zawartość saszetki należy rozprowadzić w letniej lub chłodnej wodzie. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Dorośli: 1-2 kapsułki lub 1-2 saszetki dziennie. Kapsułkę należy połknąć i popić letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować między posiłkami. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne dawkowanie preparatu. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować z lekami przeciwgrzybiczymi.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus