Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
19.49 zł

Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
19.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Hioscyny butylobromek, substancja czynna leku Buscopan Forte, jest środkiem rozkurczowym.

Skład

Substancją czynną leku jest hioscyny butylobromek.
Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum).

Pozostałe składniki leku to: powidon K25, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (do tabletkowania bezpośredniego), magnezu stearynian. Otoczka: Opadry II White 85C18490 (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek, lecytyna, makrogol).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub ¡farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka leku u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 1 do 5 razy na dobę po 1 tabletce powlekanej.

Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.

Nie należy stosować leku Buscopan Forte dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. Jeśli pacjent musi stosować Buscopan Forte bez przerwy lub przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

Działanie

Środki rozkurczowe zmniejszają skurcze mięśni gładkich narządów wewnętrznych jamy brzusznej -w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego oraz dróg rodnych kobiet, co łagodzi ból.

Stosuje się je w łagodzeniu bólów kolkowych, tj. bólów w obrębie jamy brzusznej wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych, których intensywność nasila się i (lub) słabnie i trudno określić ich dokładną lokalizację.

Wskazania

Buscopan można stosować w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (w zaburzeniach czynnościowych w obrębie przewodu pokarmowego, bolesnych skurczach żołądka, kolce jelitowej, zespole jelita drażliwego), w stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych (w zaburzeniach czynnościowych w obrębie dróg żółciowych, ostrym bólu w drogach żółciowych, kolce żółciowej), w stanach skurczowych w obrębie układu moczowo-płciowego (w bolesnym miesiączkowaniu, kolce nerkowej, stanach skurczowych związanych z kamicą moczowodową).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Buscopan Forte jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na hioscyny butyiobromek lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;

  • u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) - chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni, a nawet niemożliwością poruszania się;
  • u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon - znaczne poszerzenie jelita grubego);
  • jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ produkt zawiera laktozę

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek. Buscopan Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Wiele z wymienionych poniżej działań niepożądanych wynika z działania antycholinergicznego leku. Są one zwykle łagodne i przemijające.

Ponadto zanotowano następujące działania niepożądane:

  • Niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów); szybkie bicie serca, suchość w jamie ustnej, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje skórne (pokrzywka, świąd)
  • Rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów); zatrzymanie moczu
  • Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): wstrząs anafilaktyczny (nagła i ciężka reakcja alergiczna charakteryzująca się trudnościami w oddychaniu, zapaścią krążeniową i nagłym obrzękiem), reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania, reakcje skórne (wysypka, zaczerwienienie) i inne reakcje nadwrażliwości

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Buscopan Forte zawiera laktozę Jedna tabletka powlekana 20 mg zawiera 138,5 mg laktozy jednowodnej, co w przypadku maksymalnej zalecanej dawki dobowej odpowiada 692,5 mg laktozy jednowodnej. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Buscopan Forte - Hyoscini butylbromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

butylobromek hioscyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Gastroenterologia Urologia

Działanie :

rozkurczające

Wskazania:

Stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych oraz dróg żółciowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem. Uwaga! Nie należy stosować leku Buscopan Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przyspieszona praca serca, suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje alergiczne. Jeżeli po zastosowaniu leku występują zaburzenia widzenia nie należy prowadzić prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku, nużliwość mięśni (choroba mięśni powodująca szybkie męczenie się mięśni), poszerzenie jelita grubego, jaskrę z wąskim kątem, zwężenia w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do przyspieszonej pracy serca, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki. Buscopan Forte może nasilać: działanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych (używanych zazwyczaj w leczeniu alergii), chinidyny, amantadyny, dyzopiramidu, innych leków antycholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne stosowanie leku Buscopan Forte z metoklopramidem może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać przyspieszone bicie serca wywołane przez leki beta-adrenergiczne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Buscopan Forte w trakcie pierwszego trymestru ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować leku Buscopan Forte w okresie karmienia piersią.